MERSİN’DE SOSYAL MEDYA DOLANDIRICILARINA OPERASYON 5 ŞÜPHELİ YAKALANDI

 

Mersin ve İzmir’de   sosyal medya  üzerinden verdikleri  ilanlarla evde iş ve gelir  elde  etme vadiyle  vatandaşları doladıran şahıslara  yönelik  jandarma ekipleri opresayon yaptı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince başlatılan operasyonda sosyal medya üzerinden vatandaşları dolandıran 5 şüpheli yakalandı.

Sosyal medya üzerinden evde iş ve gelir vadiyle ilan yayınlayarak bu yolla ağlarına düşürdükleri vatandaşlardan işe başlama teminatı adı altında para talep ederek vatandaşları dolandıran çeteyi tespit eden Jandarma ekipleri Mersin ve İzmir’de tespit edilen  iki ayrı adrese yapmış olduğu eş zamanlı operasyonda 5 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada suçta kullanılan çok sayıda dijital materyal, banka kartları, nakit para ve tabanca ele geçirilmiş ve incelenmek üzere Jandarma tarafından el konulmuştur. Yakalanan 5 şüpheli şahıs hakkında dolandırıcılık suçundan adli işlem başlatıldı.

Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....