AŞISIZ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE TEST ŞARTI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün  yapılan Kabine Toplantısı sonrası gündemdeki  orman yangınları, sel felaketi, göç olayları ve  aşılama  konularında  önemli açıklamalarda bulundu.

Ülkemizde bazı kesimlerin hala aşıya tereddütle yaklaştıklarını  belirten  Cumhurbaşkanı  Erdoğan , Aşı çalışmalarının gönüllülük esasına göre yürütüldüğünü ve yürütülmeye  devam edeceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aşı yaptırmayan vatandaşlara aşı olmaları konusunda çağrı yaparak şunları söyledi:  salgın sebebiyle hastanelere yatan, yoğun bakıma alınan, entübe edilen, hayatını kaybeden hastaların çok büyük bir bölümünün aşı olmayanlardan oluştuğunun altını çizmek istiyorum.  6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlamasıyla henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz.

Aşı olmayan üniversite öğrencilerimiz ve üniversite çalışanlarımızdan düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz.Uçak ve şehirlerarası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız’’ dedi.


Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....