BAŞKAN KURNAZ: FİLİSTİN HALKINA YAPILANLAR KATLİAMDIR İNSANLIK SUÇUDUR, LANETLİYORUZ

Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz İsrail’in Mescid-i Aksa’da yürüttüğü insanlık dışı kıyıma karşı bir açıklama yaptı.

"YAPILAN SALDIRILAR KATLİAMDIR. KATLİAM İSE İNSANLIK SUÇUDUR. LANETLİYORUZ…"

 Kısa adı TÜED olan Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz  İsrail’in Mescid-i Aksa’da ibaret eden sivil insanlara karşı yürüttüğü saldırılara karşı yaptığı açıklamada  “İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde ibadet eden sivil insanları hedef alarak genç, yaşlı, kadın ve çocuk ayrımı gözetmeden yaptığı saldırılar katliamdır. Katliam ise bir insanlık suçudur. Lanetliyoruz dedi.” dedi. 

 Savaş zamanlarında bile çocuk, kadın ve yaşlıların korunması gerektiğini ifade eden Ömer KURNAZ; “İsrail’in Filistinli kardeşlerimize karşı yıllardır yürüttüğü soykırım sadece İslâm ülkelerini değil, içinde bir nebze olsun insanlık onurunu taşıyan tüm Dünya ülkelerini endişelendirmelidir. Yaşama hakkı başta olmak üzere din ve vicdan özgürlüğü ve özgürce ibadet etme hakları İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ile tüm dünyaca kabul edilen temel hak ve özgürlüklerin başında gelmektedir. Dahası öldürmek, zulmetmek ve ibadet etme hakkını engellemek, gelmiş geçmiş tüm dinlerde günah olarak kabul edilmiştir” dedi. 

 İsrail’in yıllardır tüm dünyanın gözünün içine baka baka Filistin’de yürüttüğü kıyım ve katliama karşı kendini gelişmiş olarak atfeden batılı ülkeler bir tarafa pek çok İslâm ülkesinin bile sessiz kalmasını manidar bulduğunu ifade eden KURNAZ açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

 “İsrail’in Müslümanlarca mübarek kabul edilen bir ayda yine Müslümanların ilk kıblegâhı olan Mescid-i Aksa’da sadece ibadet eden insanları hedef alarak genç-yaşlı, çocuk ve kadın ayrımı gözetmeksizin tüm dünyanın gözü önünde sürdürdüğü saldırılar kelimenin tam anlamıyla “terör” saldırısıdır. İsrail bir terör devletidir. Terör suçu kime karşı işlenirse işlensin bir insanlık suçudur ve tüm dünya ülkeleri tarafından telin edilmelidir” diyen Ömer KURNAZ açıklamasının sonunda;

“Türkiye Emekliler Derneği olarak gerek İsrail’in Filistinli kardeşlerimize yönelik yürüttüğü kıyım ve katliam ile Çin’in Uygur Türklerine karşı yürüttüğü kıyım ve katliama karşı İslam ülkeleri ve Türk Dünyası başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinin ortak tavır alması gerektiğine inanıyor ve tüm dünya ülkelerinin yaşanan insanlık suçlarına mani olmasını ve tüm dünyada sevgi, barış, hoşgörü ve huzurun hakim olmasını bekliyoruz” dedi.

Haber: Fırat Maktay

Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....