GENEL MÜDÜR MEHMET ÖZEL TESKİ A.Ş. HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTI


2019 yılında Tarsus Belediyesi bünyesinde kurulan ve Tarsus Eğitim, Sağlık, Kültür, İnşaat A.Ş. (TESKİ) tanıtım toplantısı yapıldı. 

Genel müdürlüğünü Mehmet Özel’in yaptığı TESKİ A.Ş.’nin genel müdürlük binası olan Fevzi Çakmak mahallesinde Şelale caddesi üzerindeki Santral yanında bulunan binada yapılan toplantıda basın bilgilendirildi. Genel müdür Mehmet Özel, TESKİ A.Ş.’nin 2019 yılında Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın öngörü ve direktifi ile kurulduğunu belirterek şunları söyledi: “TESKİ A.Ş.’nin ilgi alanları Turizm, Eğitim, Sağlık, Kültür ve İnşaat bölümlerinden oluşmaktadır. Ben bu göreve 2020 yılında getirildim. Sermaye artırımında genel müdürlük binamız 1852 m2 TESKİ ana binası olarak kullanılmaya başlanmıştır. 

Mithatpaşa’da Devlet Hastanesi karşısındaki dükkanlar, Gaziler mahallesinde bir arsa TESKİ’ye tahsis edilmiştir. Bize intikal eden taşınmazlardan Gaziler mahallesinde bulunan arsa ihale yolu ile satılmış ve 1 milyon 615 bin TL satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Yine belediye meclisimizin aldığı kararla sermaye artırımı olarak Gaziler mahallesi 2809 ada 7 parsel Bağlar Spor salonu olarak adlandırılan yer TESKİ A.Ş.’ye devredilmiştir. Yeşiltepe’de Orman işletme müdürlüğüne ait olan ve ihaleye çıkarılan 11 dönüm olan mesire alanı 20 yıllığına TESKİ A.Ş.’ye işletilmek üzere devredilmiştir. Belediyemize ait Ferahim Şalvuz ve Şehitishak mahallelerindeki halı sahaların ihaleleri kazanılmış ve TESKİ A.Ş. tarafından işletilecektir.” 

Özel, TESKİ A.Ş.’nin ayrıca Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, Çevre ve Sağlık teknolojileri bölümü, Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgilide bilgi vererek ”Şehrimizin en önemli sorunlarında birisi olan kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmalarız uzun süredir devam etmektedir. Öncelikli olarak 17 bin 500m2 alanı kapsayan İsmetpaşa mahallesindeki çalışmalar hızlı bir şekilde ilerlerken 20.01.2021 tarihinde başladığımız süreçten bugüne 340 kişi ile ön anlaşma yapıldı. Yüzde 53 oranında anlaşma oranı sağlandı. Bu mahallede 448 adet konut yapılacak olup yapılacak işyeri sayısı ise 49’dur. TESKİ A.Ş. yük olan değil, yük alan bir kuruluş olarak hizmet verecektir” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder