VALİ SU, MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Mersin Valisi Ali İhsan Su, eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu arazisinde yapımı devam eden Millet Bahçesi çalışmalarını yerinde inceledi. 

Eski stadyum ile eski Lunapark alanında devam eden inşa çalışmalarını inceleyerek, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Ali İhsan Su, “Millet Bahçesinin hizmete açılmasıyla kent merkezinde vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte güzel vakit geçirecekleri çok nitelikli bir proje hizmete sunulmuş olacaktır” dedi. Millet Bahçesi’ndeki temaslarının ardından Vali Su, Akdeniz İlçesi, Çay Mahallesi, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yapımı devam eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ) sahasına geçerek incelemelerde bulundu. 

Yatay mimari tekniğiyle inşası devam eden ve içerisinde 416 konut, 1 camii, 1 ticaret merkezi ve 36 dükkânın yer aldığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) proje alanında yürütülen çalışmaları yerinde müşahede eden Vali Ali İhsan Su, yapımı tamamlanan örnek daireyi de gezerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Vali Su’ya İncelemeleri sırasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Özgür Yalçın ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

0 Yorumlar

Yorum Gönder