SAĞLIK ÇALIŞANI KAZA KURBANI OLDU


Tarsus’ta meydana gelen trafik kazasında 25 yıllık hemşire hayatını kaybetti. Olay Adana Tarsus İstikameti TAG oto yolunda meydana geldi. 
38 RA ... plakalı özel aracı ile görev yaptığı Şanlıurafa ilinden Tarsus’taki ailesini ziyarete gelen Hemşire Habibe K., Çilek Park Mevkii tesislerine girmek için aracı ile yavaşladı. Bu esnada aynı güzergâhta seyir halinde olan ve Tamer G. idaresindeki 33 ENG ... plakalı tır tesislere girmeye çalışan özel araca arkadan çaptı. Araç içerisinde bulunan sürücü Hemşire Habibe K, (43) Melisa K. K (24) ve Kumsal K. (4) Tır’ın çarpması ile ağır yaralandılar. 

Kaza yerine gelen 112 ekiplerince Tarsus devlet Hastanesine kaldırılan yaralılara ilk müdahale burada yapıldı. Durumu ağır olan sağlık çalışanı Habibe K. Mersin Şehir Hastanesine sevk edilirken burada yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Araçta bulunan diğer yaralıların ise Tarsus Devlet Hastanesinde tedavileri devam ediyor. Dört yaşındaki Kumsal K’nin ise hayati tehlikesi devam ediyor. Hayatını kaybeden Habibe Keser’in Şanlıurfa eğitim araştırma hastanesi personeli olduğu ve yaklaşık 25 yıllık hemşire olarak görev yaptı öğrenildi. Kaynak: O.Çalışkan

0 Yorumlar

Yorum Gönder