ERDEMLİ’ DE GÜLLER AÇIYOR, 14 BİN GÜL FİDESİ DİKİLİYOR


Erdemli Belediyesi kendi serasında, yılda 14 bin Gül fidesi üretiyor, kentte güller açıyor. Üreten ekonomi politikaları kapsamında kendi bünyesinde üretime ağırlık veren Erdemli Belediyesi, peyzaj alanında çalışmalarına hız kesmeden devem ediyor. 

Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, önce güllerden fide alıyor, ardından bu fideler toprakla buluşturuluyor. Serada gerekli işlemlerden sonra yetişen güller, kentin dört bir tarafına dikiliyor. Emeğin güle dönüştüğü çalışma sonrasında ise yüzlerde güller açıyor. Yılda 14 bin gül fidesi yetiştiren ekipler, yaz sezonu içinde hummalı bir çalışma yürütüyor. 

Üreten Erdemli yolunda gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “ Erdemli Belediyesi olarak üretime büyük önem veriyoruz. Bir taraftan üreticimizin önündeki engelleri kaldırırken, diğer bir taraftan ekiplerimizin her biri kendi alanlarında üretim politikaları ile hareket ediyor. Şüphesiz bunlardan bir tanesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz. Ekiplerimiz seramızda kente değer katacak, güzellik katacak birbirinden güzel çalışmalara imza atıyor. Peyzaj çalışmalarımızdan bunların başında yer alıyor. Diktiğimiz güller başta olmak üzere çiçeklerimizle Erdemlimizde güller açacak” diye konuştu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder