BAŞARIR VE TARHAN ÜRETİCİ KADINLARLA BULUŞTU


Mezitli Belediye
Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı belediyenin gurur projeleri arasında yer alan Kadın Üretici Pazarında ağırladı. Kadınların yoğun ilgisiyle karşılanan ikili, pazar yerini gezerek, üretici kadınlarla sohbet etti. 

Pazarın hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruduğunu dile getiren Başarır, ’’Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan, Kadın Üretici Pazarını düşündü ve açtı. Kısa sürede Mersinimizin gurur projesi oldu. Şimdi soruyorlar hem tüketiciyi hem üreticiyi nasıl koruruz. İşte böylesi projelerle koruyabiliriz. Tarladan ya da evinden ürettiğini direkt tüketiciye sunuyoruz. Bunu aracı olmadan yapıyoruz. Pazarımızda kadınların güler yüzlü olmalarının yanında; bu pazarda doğal, kaliteli ürünler var, emek var. Pazarımızda üretici ve tüketicinin yüzü gülüyor. Üretici Pazarımızı hayata geçiren halkçı Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ediyorum. Mersin, Türkiye bu projeyle gurur duyuyor, gurur duyuyoruz” dedi. 

Pazarın girişinde bulunan sebze ve meyvelerin tavan fiyatlarının bulunduğu tabloyu da inceleyen Başarır, ’’Türkiye’deki tüm süpermarketlerin yarı fiyatını bu tabloda görebiliyoruz. Nedeni belli. Ürünler tarladan halka sunuluyor. 3, 4 tane yıldızı olan süpermarketler yok burada. Kaliteli ürün var, emek var, ucuzluk var.’’ şeklinde konuştu. Ziyaretten dolayı Başarır’a teşekkürlerini sunan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ’’Her zaman kadınların yanında olduk. Yüreği güzel kadınlarımız bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmadılar. Sağlam bir gönül bağı oluşturduk. Bu bağımızı tüm Türkiye’ye, dünyaya gösterdik. En büyük hayalim buradaki kadınların siyasette ve iş dünyasında yer almalarını görmek. Yarınlarda parlementoda üretici kadınların olmasını istiyorum. Pazarımızı ziyaret eden değerli milletvekilimiz Ali Mahir Başarır’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder