DOĞUM GÜNÜNDE HAYATA VEDA ETTİ

 

Dört kız çocuğu babası doğum gününde girdiği bunalım nedeniyle hayatına son verdi.

Tüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 nedeniyle Türkiyede’de alınan tedbirler kapsamında iş yeri kapalı olan esnaf ödeyemediği kredi ve borçları nedeniyle bunalıma girdi.

Mersin’in Tarsus ilçesinde meydana gelen bir olay o ailenin içler acısını ortaya çıkarttı.

Tarsus’un İn Köy mahallesinde ikamet eden 42 yaşındaki dört kız çocuğu babası Orhan Erten, yılbaşı akşamı girdi bunalım sonucu hayatına son verdi.

Köy kahvehanesi çalıştıran ve aylardır kapalı olan iş yeri nedeniyle aldığı krediyi ödeyemeyen esnaf Orhan Erten’in psikolojisi bozuldu.

Dört kız çocuğu olan Orhan Erten İnköy mahallesinde babasının evinde yaşıyordu.

DOĞUM GÜNÜNDE HAYATA VEDA ETTİ.

4 yaşındaki kıraathane işletmecisi Orhan Erten girdiği bunalım sonunda evinde hayata veda etti.

CUMHURBAŞKANIMIZ BİZE YARDIM ETSİN, BU KREDİYİ NAIL ÖDERİZ.

Hayata veda eden Orhan Erten’in Babası 70 yaşındaki Duran Erten, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek zor durumda olan esnafa ses oldu.

Baba Erten, “ oğlum kredi borcunu ödeyemediği ve merak ettiği için bu hayata son verdi. Devletimizden Sayın Cumhurbaşkanımızdan bunun kredi borcunun ödenmesini rica ediyorum. Başka ne deyim, hiçbir şeyleri yok benimde imkanım yok ödemeye” dedi.

MESLEKTAŞIDA KREDİ ÇEKMİŞ.

Aynı mahallede kahvene işletmeciliği yapan arkadaşı Hikmet Mehri,

“Kahvemiz kapandı zor durumdayız, benimde 100 bin tl borcum var ev aldım evimin borcunu ödeyemiyorum, hep sıkıntı içindeyiz. Çor çocuk kepaze olduk, rezil olduk, yan komşum Orhan kerdeşimindi burası dört çocuğu vardı.

Kredi borcu vardı benimde var ne yapacağımızı bilmiyoruz. Dedi.

KUZENİMİN ACISINI YAŞAMADAN ÇOCUKLARI BİZİ DÜŞÜNDÜRÜYOR

Kuzeni Fatma Gülal, “Orhan benim dayımın oğludur. Kahve kapanınca dört çocuğu ile mağdur oldu. Zaten evide dayıma ait. Dayımın da durumu iyi değil. Genel ihtiyaçları hiç yoktu.

ÇOCUKLARIN TABLETİ YOKTU DERSLERE GİREMİYORDU.

Çocukların tabletleri  yoktu derslere katılamıyorlardı. Birike birike ve birde kredi çekti ödeyemedi. Onun sıkıntısını çekiyordu. Arkadaşlarına sıkıntısını anlatmış biz duymadık. Ailenin sıkıntısı çok fazla. Evde hiçbir şey yok. Orhanın acısını unuttuk çocukları düşünmekten dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder