BASIN EVİ LOKALİ AÇILDI


 

Mezitli Belediyesi’nin Basın Evi olarak yapılan ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti lokali törenle açıldı. Açılışa bir grup Tarsuslu Gazeteci de katıldı.

 
Mezitli Merkez Kadın Üretici Pazarı kuzeyinde bulunan alanda hayata geçirilen ve gazetecilerin sosyal ve kültürel etkinlikleri için buluşma noktası olarak kullanılacak MGC lokalinin açılışına MGC Başkanı R. Kaya Tepe ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen, Hacı Özkan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Toroslar Belediyesi Başkan Vekili Adnan Baş, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol, meclis üyeleri, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman,Basın ilan kurumu şube başkanı Çetin Oranlı,mahalle muhtarları, gazeteci ve vatandaşlar katıldı.
 
“Gazetecilerin dinlenip, sohbet edeceği bir mekan”
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ve gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği törende, ilk sözü alan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, çok özel bir günde bir arada bulunmaktan dolayı memnuniyetini dile getirdi. Gazeteciler adına böyle bir tesisi armağan ettiği için Başkan Tarhan’a teşekkür eden Tepe, “Bu projemizi Neşet Başkanımıza ilettiğimiz de böyle bir hayalimiz olduğunu söylemiştik. Neşet Başkanımız da; kendisinin de böyle bir projesi olduğunu dile getirmesiyle bu noktaya kadar geldik. 24 Temmuz'da hep beraber temelini atmıştık, şimdi çok güzel ve modern bir lokalimiz oldu.  Sayın Başkanım değerli çalışma arkadaşlarınızla beraber bu güzel binayı bize kazandırdığınız için teşekkür ederim. Gazeteci arkadaşlarımızın bütün stresini üzerinden atabileceği muhteşem bir mekân ortaya çıktı. Maalesef gazetecilik çok zor ve stresli bir meslek. İşte bu Basın Evi bize bu stresi atmamızı sağlayacak. Farklı siyasi düşüncelerden arkadaşlarımız gelecekler, burada güzel sohbetler yapılacak, dostane ilişkiler kurulacak, sosyalleşirken kendi aramızda da fikir alışverişi yapılabileceği bir yer olacak” diye konuştu.
 
“Özgür basın demokrasinin gereğidir”
 
Konuşmasına yaşamını yitiren gazetecileri anarak başlayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise çalışan ve çalışamayan basın emekçilerinin gazeteciler gününü kutlayarak, “Çok özel bir günde bir araya geldik. Burada her siyasi görüşten, belediye başkanları, milletvekilleri, meclis üyeleri muhtarlar ve gazeteciler var. Bu da Mezitli’nin bir farkı. Özgür basın demokrasinin gereğidir. Halkın gözü, dili, kulağı olmaya çalışan basın mensuplarına minnettarız. Bugün basına uygulanan ilan ambargosu, resmi ilan sorunu, ilan kesme cezaları, tiraj sayılarındaki tartışma, basın kartı, akreditasyon, gözaltı, tutuklama, sansür gibi sorunlarınıza girmek istemiyorum. Bugün Mezitli Belediyesi olarak yaptığımız mütevazi ölçekteki Basın Evi’nin Mersin Gazeteciler Cemiyeti ve gazeteci arkadaşların ellerine teslim ediyoruz. Bu mahalde arkadaşlarımızın eşleri, çocukları ve dostları ile güzel zamanlar geçirmeleri dileği ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi

0 Yorumlar

Yorum Gönder