TARSUS EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERMİYOR

TARSUS HABER, TARSUS HABERLERİ, TARSUS SON DAKİKA, MERSİN HABER, MERSİN HABERLERİ


Tarsus ilçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince  yapılan uyuşturucu ile mücadele çalışmalarında O. D. isimli bir şahsın  üzerinden  2 adet sentetik hap ve bir miktar sentetik toz (Bonzai) uyuşturucu maddesi çıkması üzerine konuyu derinleştiren narkotik ekipleri şahsın uyuşturucu maddeyi satın aldığı tespit edilen A. K. Y.  ile suç ortaklarından Ö.B, T. B ve  H.Y yakalndı.

Şahıslarla birlikte, -1.33 gram Metamfetamin, 110 adet Sentetik hap, -1.49 gram Sentetik Kannabinoid (Toz Bonzai), 0.92 gram Esrar, -1 adet ruhsatsız Smith Wesson 7.65 mm tabanca, 1 adet ruhsatsız Sig Sauer 7.65  tabanca, 15 adet fişek, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve 3 adet fişek, Uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 13500 ₺ para ile yakalanmıştır.

 Şahıslar gözaltına alınmış, çıkarıldıkları mahkemece H.Y, T. B ve Ö. B.N adli kontrol şartıyla serbest kalmış, A. K. Y. Tutuklanmıştır.

0.39 GRAM SENTETİK KANNABİNOİD (TOZ BONZAİ), ELEGEÇİRİLDİ 

Tarsus Polisinin şok uygulamalarla uyuşturucu kullanıcı ve satıcılarına göz açtırmadığı bir diğer olayda toz bonzai elegeçirildi. 

O. B. isimli şahsın üzerinden  0.39 gram Sentetik Kannabinoid (Toz Bonzai), G. İ. isimli şahsın üzerinden 31 gram Sentetik Kannabinoid, B. B. isimli şahsın üzerinden 0.42 gram Sentetik Kannabinoid ele geçirilmiş, şahıslar hakkında adli işlem yapılmıştır.

Şüphelilerin uyuşturucu maddeleri satın aldığı tespit edilen O. O. 15.47 gram Sentetik Kannabinoid (Bozai) uyuşturucu madde ile yakalanmış, şahsın birlikte hareket ettiği  C.T. ve A. B. 49.18 gram Sentetik Kannabinoid uyuşturucu madde ile yakalanmış, O. O. çıkarıldığı mahkemece Tutuklanmış, birlikte hareket ettiği  2 şahıs ifadesi alınarak salıverilmiştir


 

0 Yorumlar

Yorum Gönder