Mersin’de Vergi Yapılandırması İçin 86 Bin 428 Başvuru Yapıldı

 

Bazı    alacakların  yeniden yapılandırılması hakkındaki kanunun  17 Kasım 2020 tarihinde yürürlüğe girmesinden  bu yana Mersin’de  vergi borçlarını  yapılandırmak için 86 bin 428 başvuru yapıldığı bildirildi.

Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal yaptığı açıklamada, 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun 17 Kasım 2020 tarihinde yürürlüğe girmiş olup vergi borcu, sigorta prim borcu, öğrenim kredisi borcu, ecrimisil, motorlu taşıtlar vergisi ve trafik para cezası gibi borçların yeniden yapılandırılması son gün 31 Aralık 2020 tarihidir.

Mersin Vergi Dairesi Başkanlığımız yetki alanı içerisinde; Yasanın yürürlüğe girdiği tarihten bu güne kadar İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapılan müracaatlar başta olmak üzere toplam  86.428 müracaat alınmış ve yoğun bir şekilde müracaatlar devam etmektedir.

Yapılandırma başvuruları vergi dairesine gitmeden İnteraktif Vergi Dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) üzerinden kolaylıkla yapılabilmekte ve müracaat sonuçları da aynı adresten takip edilebilmektedir.

Mükelleflerimizin borçlarını yapılandırarak, fırsatları kaçırmamaları gerektiğini hatırlatırız’’


0 Yorumlar

Yorum Gönder