İnternet erişimi ve bilgisayar konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilerin imdadına, TORTEK Merkezlerinde oluşturulan EBA sınıflarının yanı sıra Mobil Destek Aracı da yetişiyor.
Öğrencilerin canlı derslere katılarak ders saatlerine göre gruplar halinde dönüşümlü eğitim aldıkları EBA Mobil Destek Aracı, Demirtaş Mahallesi'nde hizmet veriyor.
Tır dorsesi üzerinde tabletlerle donatılan EBA Mobil Destek Aracı, öğrencilerin EBA içeriklerine hızlı ve güvenli bir şekilde erişimlerini sağlıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerine uzaktan devam eden öğrenciler, pandemi kuralları çerçevesinde ve görevli öğretmenlerin kontrolünde sorun yaşamadan derslerine katılıyor.
Veliler ise, çocuklarının sağlıklı bir şekilde eğitim aldıkları EBA Destek noktalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, eğitime sunduğu katkılarından dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a teşekkür etti.
"Hedefimiz, Kesintisiz Eğitim"
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da pandemi sürecinde eğitimin kesintiye uğramaması için mücadele ettiklerini belirterek; "Çocuklarımız, bizim geleceğimiz ve umudumuz. Onlar, başarılı oldukça bizler daha da mutlu olacağız. İnşallah bu zor günleri geride bırakıp daha sağlıklı günlerde buluşacağız" dedi.
"Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın
bilgiye kolay ulaşabilmelerini amaçlıyoruz ve bu doğrultuda çalışmalar
yapıyoruz" diyen Başkan Yılmaz; "Eğitim her zaman önceliğimiz. EBA
Destek Noktaları uzaktan eğitime katılmada zorluk yaşayan öğrenciler için
yapılan bir uygulamadır. Evinde
bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerimize ulaşmak adına
ilçemizde oluşturduğumuz EBA Destek Noktalarının yanı sıra Mobil Destek
Aracımızı da hizmete sunduk. Mobil aracımızı, çocuklarımızın en güzel ve
sağlıklı bir şekilde eğitim almaları için dizayn ettik. Yüz yüze eğitime kadar çocuklarımızı EBA
Destek Noktalarımıza bekliyoruz" şeklinde konuştu.
0 Yorumlar