TARSUS’TA SON 1 YILDA 144 KİLOMETRE YOL ASFALTLANDI

 

Tarsus’ta geçmişte ihmal edilmiş birçok bölgeyi asfaltlayan Tarsus Belediyesi ekipleri, bozulmuş yolların bakım ve onarımlarını aralıksız sürdürüyor. Yürütülen çalışmalarda son 1 yılda toplamda 144 kilometre yol asfaltlandı.

Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelindeki yollarda asfalt, bakım ve onarım hizmetlerine aralıksız olarak devam ediyor. 

Tarsus Belediyesi, ihtiyaç duyulan bölgelerdeki yolları tamamen yenileyip vatandaşların takdirini topluyor. Daha güvenli ve konforlu bir ulaşım için çalışmalarını hızlandıran ekipler, asfaltlanan sokaklarda ilk olarak zemin çalışması, kaldırım ve tretuvar çalışması gerçekleştirerek, yaya trafiğine önemli bir katkı sağladı. 

2020 yılı içerisinde şehir merkezinde Tarsus Belediyesi sorumluğunda olan Anıt, Ergenekon, Öğretmenler, Şehitishak, Gaziler, Yarbay Şemşettin, Yeşilyurt, Fatih, Altaylılar, Şehitlertepesi, Kırklarsırtı, Kemalpaşa, Tozkoparan Zahit, Ferrahim Şalvuz, Bağlar, Gazipaşa Mahallerinde yollarda asfaltlama çalışmaları devam ederken, kırsal mahallelerde den Karaçerçili, Çağbaşı, Kaburgediği,Ardıçlı,Baltalı, Karsavuran,Verimli,Yeniköy,Esneler, Gülek,Kamberhöyüğü, Mahmutağa,Yunusoğlu, Aliağa,Çiçekli,Pirömerli, Yeniköy, Belen ve Yenice de bozuk yollar asfaltlandı. Yürütülen çalışmalarda ekipler tarafından son 1 yılda, 865 bin metrekare soğuk asfalt ve yaklaşık 20 ton sıcak asfalt dökülürken, toplamda 144 kilometre yol asfaltlandı. 

Özellikle şehir merkezinde sıcak asfalt kaplama çalışmaları aralıksız olarak sürdürülürken, şehir genelinde 28 kilometre bordür taşı yapım işi de gerçekleştirildi.  

Tarsus’un yıllardır yapılamayan bozuk yollarının yapımına başladıklarını belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,“ Kent içerisindeki ulaşımın daha kaliteli olabilmesi için eskiyen ve bozulan yolların bakım ve onarımına yoğunlaştık. Vatandaşlarımızın daha güzel şartlarda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. İlçemizdeki mevcut ve yeni yapılan yolları asfaltlayıp ulaşımı rahatlatacağız” dedi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder