KAYA: ‘HEP BİRLİKTE ÜRETEREK MÜREFFEH BİR ÜLKE OLMAK İSTİYORUZ’


Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; "Biz, işçisi, emekçisi, memuru, esnafı, sanayicisi ve işvereniyle el ele vererek dayanışma içerisinde olan bir Türkiye’nin daha zengin ve müreffeh bir ülke olacağına inanıyoruz." belirtti.
Başkan Murat Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi;
İşverenler ve çalışan emekçilerimizle hepimiz bir aileyiz. Hep birlikte çalışarak , üreterek daha zengin ve müreffeh bir ülke olmak istiyoruz.
Ülkemizin istikrarlı bir şekilde büyümesi ve belirlenen hedeflere ulaşabilmesi için emekçilerimizin göstermiş olduğu çaba hiç şüphesiz büyük bir öneme sahiptir. Bizler, alın terini kutsayan ve bunun bir yaşam tarzı olarak benimsenmesi gerektiğini emreden bir inancın mensuplarıyız.
Hayatını emekleriyle kazanan, geçimini alın teriyle elde ettikleri helal kazançlarla sağlayan, milli gelirimizi sürekli ayakta ve dipdiri tutan emekçilerimizdir. Onların emeği ; milletimizin beklenti, talep ve ihtiyaçlarının giderilmesidir. Onların emeği ; birlikte olmanın, bir arada çalışmanın, yardımlaşmanın ve sosyal dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilenmesidir.
Emek, alınteri ve fedakârlık denilince akla ilk gelen meslek gruplarından biri de hiç şüphesiz Covid 19 Salgınıyla başından beri mücadele eden sağlık çalışanlarıdır. Bütün sağlık çalışanlarımız, hiçbir beklenti içinde olmadan sağlık hizmeti sunabilmek için en zor şartlar altında bütün güçlüklere göğüs germiştir.
Kültür ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla emek ve alın terinin önemini bilen bir millet olarak, 1 Mayıs’ın toplumumuzdaki dostluk ve dayanışmayı artırması, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi en büyük temennimizdir.
Ülkemizin büyümesi, ilerlemesi ve hedeflerine ulaşmasında, emek ve alın terleriyle önemli pay sahibi olan yaşama emek veren herkese sağlık, mutluluk ve başarı diler,1  Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü en içten duygularımla kutlarım.


0 Yorumlar

Yorum Gönder