LİSE ÖĞRENCİLERİ KIŞ ORTASINDA SU KUŞLARINI SAYDILAR


Tarsus Amerikan Koleji (TAC) öğrencileri, milli park statüsündeki göller ve sulak alanlardaki su kuşlarının bölgedeki popülasyonunun ve önceki yıllara göre değişimlerinin belirlenmesi amacıyla her yıl yapılan Kış Ortası Su Kuşu (KOSK) sayımlarına destek oldular.
2020 yılı Kış Ortası Su Kuşu (KOSK) sayımları; Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Doğa Araştırmaları Derneği işbirliğiyle düzenlendi. Sayımlar, Yumurtalık ve Akyatan Lagünü'nden sonra üçüncü gün Göksu Deltası'nda devam etti.
BİYOÇEŞİTLİLİK ZENGİNLİĞİ
2020 yılı KOSK sayımlarına Tarsus Amerikan Koleji (TAC) öğrencileri de katılarak destek oldular. TAC Biotech Kulübü ile 11-IB Çevre Sistemleri ve Topluluklar dersi öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, bölgedeki biyoçeşitliliğe vurgu yapıldı. Kuş sayımı aktivitelerine katılan TAC öğrencileri, su kuşlarının beslenme tarzı ve davranışları hakkında Doğa Araştırmaları Dernek Sorumlusu Güler Bozok’tan bilgiler aldılar. Kış kuşlarının oluşturduğu muhteşem manzara karşısında büyülenen öğrenciler, bu görsel şöleni fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler.

0 Yorumlar

Yorum Gönder