BAŞKAN KILINÇ “ İLK FİDEMİZ BAŞ GÖSTERDİ”


Son yılların popüler  ve  endemik meyvesi  olan avokadonun  deyim yerindeyse “Türkiye Sorumluluğunu” üzerine alan Anamur her yıl çok daha fazla Avokado yetiştirmeye devam ediyor.
      Konunun bilincinde olan Anamur Belediyesi bu bağlamda ülke ekonomisine ve ilçe ekonomisine katkı sağlamak amaçlı “Bir Tohum Ek, Bin Fidan Olsun”   sloganu ile eylül ayında halka arz ettiği avokado yetiştiriciliği projesinde aşamalar kaydetmeye devam ediyor.
   Proje kapsamında binlerce avokado tohumu toplayan belediye, Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde topladıkları tohumları fideye dönüştürdü.
      Konunun  yakın takipçisi olan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ilk fidelerin baş gösterdiği müjdesini verdi.
 “ Lokman Hekimin “Kan Damlasa, Can Biter”  Dediği Bereketli Topraklardayız”.
Üretim serasını sık sık ziyaret eden Başkan Kılınç “ Lokman Hekimin     “Kan Damlasa, Can Biter”  dediği bereketli topraklardayız. Biz de bu toprakların nimetlerinden faydalanmak amaçlı Akılcı ve üretici belediyecilik anlayışı çeşitli projeler geliştiriyoruz. 
    Avokado yetiştiriciliği bunlardan bir tanesi. “Bir Tohum Ek, Bin Fidan Olsun”  dedik, Anamurlu Hemşerilerimizde bizleri yalnız bırakmadılar.
   Bildiği üzere;  Eylül ayında başlattığımız avokado tohumu toplama projemizde, değerli Anamurluların desteği ile binlerce avokado tohumu toplamıştık. Bu bağlamda belediye üretim seramızda ilk Avokado fidelerimiz baş gösterdi.
   “ Sizden Aldık, Size Döneceğiz.”
     Hemşerilerimize belirtmek isterim ki “Sizden aldık, Size Döneceğiz.”  Sizlerden topladığımız tohumlarla elde ettiğimiz bu fideler, yeterli büyüklüğe ulaştığı zaman,  yine siz değerli halkımıza fidan olarak dağıtılacaktır. “ dedi.
Sözlerine devam eden Başkan Kılınç projenin devam ettiğini dileyen vatandaşların Anamur Belediyesi ile irtibata geçebileceğini belirtti.

0 Yorumlar

Yorum Gönder