TARSUS’TA KADINA ŞİDDETE TEPKİ EYLEMİ
Tarsus’ta sivil toplum
kuruluşları kadına şiddet olaylarını kınamak için yürüyüş yaptı. Bazı STK’ların öncülüğünde Yarenlik Alanı’nda toplanan
kalabalık, vahşice katledilen Ceren Özdemir ve diğer kadınları anıp, yapılan
saldırıları kınadılar.
Tarsus’ta şubesi bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Eğitim-İş, TARSADER, ÇEKSAM ve diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşların katıldığı eylemde, ellerinde meşalelerle yürüyen ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu topluluk, sloganlar attılar.
Saat kulesi önünde katılımcılar adına açıklamada bulunan eğitimci Ayşe Körüklü, “Kadınlarımız, dokunduğu her şeyi güzelleştirir. Çok daha fazla güzelliğe, iyiliğe, insanlığa hayat katabilecekken, hayatlarının baharında insanca yaşamak hürriyetinden bile zalimce el çektirilen yine kadınlarımız.
Sadece ama sadece 2019 yılında 430 kadınımız cinayete kurban gitti bu topraklarda. Bu bir toplumsal çürüme, bu bir toplumsal yozlaşma…
Yalnız bir şey unutulmamalı. Biz yoksak, bilin ki insanlık da, toplumlarda yok olmaya mahkumdur” dedi.
Tarsus’ta şubesi bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Eğitim-İş, TARSADER, ÇEKSAM ve diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşların katıldığı eylemde, ellerinde meşalelerle yürüyen ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu topluluk, sloganlar attılar.
Saat kulesi önünde katılımcılar adına açıklamada bulunan eğitimci Ayşe Körüklü, “Kadınlarımız, dokunduğu her şeyi güzelleştirir. Çok daha fazla güzelliğe, iyiliğe, insanlığa hayat katabilecekken, hayatlarının baharında insanca yaşamak hürriyetinden bile zalimce el çektirilen yine kadınlarımız.
Sadece ama sadece 2019 yılında 430 kadınımız cinayete kurban gitti bu topraklarda. Bu bir toplumsal çürüme, bu bir toplumsal yozlaşma…
Yalnız bir şey unutulmamalı. Biz yoksak, bilin ki insanlık da, toplumlarda yok olmaya mahkumdur” dedi.
0 Yorumlar