TARSUS ZABITASINDA, YAKA KAMERALI DÖNEM BAŞLADITarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde başlattığı uygulamalara bir yenisini daha eklendi. Belediye zabıta ekipleri,  bundan böyle görüntü ile birlikte ses kaydı yapabilen yaka kameraları ile görev yapacak.
Zabıta ekipleri vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmek adına, yaptıkları denetim ve çalışmalarda yaşanacak aksaklıklarda karşılıklı olarak şikâyete konu olacak hadiselerin aydınlatılması amacıyla temin edilen yaka kameraları, zabıta ekiplerine teslim edildi. 
Alınan yaka kameralarının zabıta görevlilerine dağıtımı sırasında konuşan Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürü Uğur Bozan; “Öncelikle beni bu göreve layık gören Sayın Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Zabıta Müdürlüğü’nde görevli tüm personelimizle vatandaşlarımıza 24 saat esasına göre hizmet edeceğiz. Yapacağımız bu görev esnasında yaka kameralarımız devrede olacak, bu sayede zabıta ekiplerimiz şaibeye mahâl bırakmadan şeffaf şekilde çalışmalarını yürütecekler. İlk etapta alınan 15 adet yaka kamerası ile çalışma ve denetimlerimizi kayıt altına alacağız, ileriki dönemlerde tüm ekiplerimiz görüntü ve ses kaydı yapan yaka kameralı denetim sistemine geçerek, şeffaf denetim ve hizmet standardını yükseltmiş olacağız.” dedi.
Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ise yaptığı konuşmada; “Bazen insanların mutluluğu çok küçük şeylere bağlıdır. İnsanın bir tebessümü, bir güler yüzü karşıdaki insanı da çok etkiler, bu nedenle yapacağınız görev sırasında sizlerden istediğimiz ilk şey budur. Meslek ahlakına belki de en fazla sahip çıkması gerekenlerde sizlersiniz. Sizler görevinizi bu kurallar çerçevesinde yapıyorsunuz. Ben hepinize çok güveniyorum. Yarın şu kentte yürüdüğünüz zaman herkesin düğmesini iliklediği, saygı duyduğu insanlar en başta sizler olmak zorundasınız. Zabıta birimi belediyelerin aynasıdır. İnsanlar zabıtadan ne kadar memnun olursa, sizlerden ne kadar memnun olursa belediyeden de o kadar memnun olur. Benim sizlerden beklentim hayli fazla, el birliği ile Tarsus’u yepyeni bir kent yapacağız. Sizlerin de gayreti ile Tarsus akıllı bir şehir olacak. Öyle söylentilerle, dedikodularla yönetilen bir yer olmayacak ve size bir konuda söz veriyorum. Meslek açısından yapılacak iyileştirmeler konusunda sizler için her şeyi de yapacağım. Müdürünüze de çok güveniyorum, başaracağımız çok şey var. Bu uygulama ile halkımızın huzur ve sükûnu için 7/24 hizmet odaklı belediyecilik anlayışı ile şikâyetlerin çözümleneceği şeffaf bir denetleme ortamı oluşturmak amacındayız, uygulamamız hayırlı olsun.”dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder