BARBAROS MERKEZ CAMİ TÖRENLE AÇILDI

Tarsus Belediyesi tarafından yaptırılan Barbaros Mahallesi Merkez Cami, törenle hizmete açıldı. Başkan Bozdoğan; “Halkımızın rahatlığı ve mutluluğu için adaletli, yeşil ve sürdürebilir bir kent anlayışını benimseyerek herkese eşit hizmet gayesindeyiz.” dedi.
Barbaros Mahallesinde 2018 yılında temeli atılıp, yapımı tamamlanan ve bünyesinde taziye evi bulanan bin kişilik cami düzenlenen törenle açıldı.  Törene, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, İlçe Emniyet müdürü Ercan Bilir, İlçe Müftü Vekili, Barbaros Mahallesi Muhtarı Salih Başkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı. 2 bin 547 metrekare üzerinde kurulu camide vatandaşlar ilk cuma namazını da kıldı.

Halkın rahatlığı ve mutluluğu için adaletli bir kent anlayışını benimsediklerini dile getiren Belediye Başkan Dr. Haluk Bozdoğan; “En kısa zamanda bizim için çok önemli olan okul projesi Barbaros mahallesinde yapılacak. Ama bu mahallenin bazı sorunları var.  Özellikle otobüsle ilgili sorunlar, onlara en kısa zamanda çözüm getireceğim. Aslında hep istediğimiz bir şey vardı. Halkımızın rahatlığı ve mutluluğu için adaletli bir kent anlayışı, yeşil bir kent ve özellikle de bunların sürdürülebilir olması. Her gittiğim yerde de şunu net olarak söyledim. Biz her yerde hizmet vereceğiz. Ama ne olursa olsun her mahallede ve her köyde eşit hizmet vereceğiz. Bu konuda size söz veriyorum. Hiçbir mahallenin hiçbir mahalleden üstünlüğü asla olmayacak. Bu mahallede elbette birçok açılış yapacağız.” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Kadir Sertel Otçu ise; “Bu güzel eseri mahallemize kazandıran değerli belediyemize ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum, bu camide yapılacak ibadetler, dualar hayırlara, iyilik ve güzelliklere vesile olur. Kutlu olsun.” şeklinde konuştu.

Mahalle Muhtarı Salih Başkan da; “Mahallem adına hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu hayırlı ve güzel hizmetten dolayı emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Başkanımızın bana bir sözü var. ortaokul ve lise açılması için, inşallah onun da açılışını hep beraber yapacağız.” diye konuştu.
Konuşmalarının ardından protokol üyeleri kurdele keserek caminin açılışını gerçekleştirdi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder