KILIÇDAROĞU MERSİN’E GELDİ. VAHAP SEÇER PROJELERİNİ TANITTICHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, geniş katılımlı bir toplantıyla projelerini kamuoyuna tanıttı.  Toplantıya katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çok güzel, insana dokunan projeler hazırlanmış. Mersinliler bir oyu bile heba etmeyecek. Sandığa gidecek ve Vahap Seçer’i başkan seçecek” dedi.
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, üzerinde 2 yıl boyunca çalıştığı ‘Ekonomik’, ‘Sosyal’ ve ‘Yenilikçi Belediyecilik’ projelerini Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen görkemli bir toplantıyla tanıttı.
Vahap Seçer’in proje tanıtım toplantısı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu da Mersin’e geldi. Kılıçdaroğlu Mersin programı kapsamında ilk olarak Organize Sanayi Bölgesi’nde iş insanlarıyla bir araya geldi. CHP Genel Başkanı daha sonra bir fabrikada işçilerle öğlen yemeği yedi, ardından da Vahap Seçer’in proje tanıtım toplantısına katıldı.
Proje tanıtım toplantısında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, hem CHP’nin adayı olmanın, hem Mersin’de her kesimden insanın umudu olmanın sorumluluğunu taşıdığına dikkat çekti.
CHP kadrolarının bilgili, birikimli kadrolar olduklarını belirten Vahap Seçer, “Evvel Allah bu işi de kotaracağız, seçimi kazanacağız. Ama davul çaldırtmayacağız. Seçimlerden bir süre sonra insanlar Cumhuriyet Halk Partili başkana helal olsun dedikleri zaman, verdiğimiz oy anasının ak sütü gibi helal olsun dedikleri an bizi sevineceğiz,  işte o zaman davul çaldıracağız” dedi.
Vahap Seçer’in konuşmasının bu bölümünde 13 ilçenin ve bu ilçelerdeki belediye başkan adaylarının isimlerini tek tek sayması salonda coşkuyla karşılandı.
Büyükşehir Belediyesi’nde ve 13 ilçe belediyesinde neler yapabilecekleri konusunda uzun süredir çalıştıklarını, yol haritalarını çizdiklerini söyleyen Vahap Seçer, liyakatlı, ehliyet sahibi kadrolarla çalışacaklarını kaydetti.

‘İLERİ TEKNOLOJİ MERKEZİ BEYİN GÖÇÜNÜ DURDURACAK’

Projelerini Ekonomik Projeler, Sosyal Projeler ve Yenilikçi Belediyecilik Projeleri olarak 3 gruba ayırdığını ifade eden Vahap Seçer’in konuşmasında öne çıkan bazı satırbaşları şunlar:
“Ekonomik projelerde beni en çok heyecanlandıran proje İleri Teknoloji Merkezi projesi. Mersin’de ikisi özel, ikisi kamu dört üniversitemiz var. 60 bin öğrencimiz var. Mersinli gençler okuma için başka şehirlere gidiyor ama geri dönmüyor Beyin göçü var. Türkiye’nin katma değeri yüksek ürünler üretmesi lazım. Endüstri 4.0’ı yakalamamız lazım. Onun için İleri Teknoloji Kampüsünü önemsiyorum. Gençlerimiz burada araştırma yapsın, icat yapsın. Bir Microsoft buradan çıksın, bir Appele buradan çıksın. Belediye başkanı olduğumda ilk iş olarak bu projeye başlayacağım.”

‘YENİLİKÇİ TİCARET BÖLGESİ, LOJİSTİK ÜS’

“Limanın kuzeyindeki 19 dönümlük alanda Yenilikçi Ticaret Bölgesi projesini hayata geçireceğiz. Mersin bir ticaret kenti. Dünyanın her yerinden ticaret aktörleri gelip bu bölgede faaliyetlerini yürütecek. Lojistik Üs için projemiz hazır. Nakliyeciler Sitesi için projemiz hazır. Göreve geldiğimizde bu projeler için hemen adım atacağız.”

‘ÇİFTÇİNİN KOOPERATİFLEŞMESİNE ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ’

“Tarımda kooperatifleşmeyi önemsiyorum.Mut’un zeytini, kayısısı var. Gülnar’ın elması var. Silifke’nin çileği var. Anamur’un muzu var. Anamur’dan Tarsus’a narenciye var. Bu ürünleri pazarlamak, değerlendirmek için kooperatifler, birlikler kurulmasına öncülük edeceğiz. Bir iki ineğiyle evini geçindirmeye çalışan kadınlar var. Onların ürettiği sütü belediye olarak alacağız, işleyeceğiz ve yoksul çocuklarımıza ücretsiz olarak vereceğiz. Belediyeler şehri çiçeklerle süsler. Çoğu çiçeklerini Avrupa’dan alır. Biz Mersin’de çiftçimizi, üreticimizi kooperatif altında toplayacağız, süs bitkilerini kendi çiftçimizden alacağız.”

ANAMUR, BOZYAZI, AYDINCIK, SİLİFKE İÇİN TURİZM PROJELERİ

“Mersin’de 6 adet turizm bölgesi var ama yatırım hiç yok. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın adım atmasını beklemeyeceğiz. Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Taşucu, Narlıkuyu’da turizm merkezleri ilan edeceğiz. Bu merkezler için imar çalışması yapacağız, turizm tesislerine açacağız. Gerekirse turizm yatırımcısına ruhsatını alabilmesi için ben eşlik edeceğim.”

‘MİLLETVEKİLLERİ UCUZA YİYORSA, BENİM MERSİNLİ KARDEŞİM DE YESİN’

“Mahalle mutfakları yapacağız. Buna aşevi demek istemiyorum. Bizim insanımız gururludur. Mahalle mutfakları aşevinden biraz daha farklı olacak. Bir lokanta gibi olacak, vatandaş gidip yemeğini yiyecek. Bunun maliyeti ne olur diye sordum. Yemek şirketleri en fazla 4 liraya bunu verir dediler. 2 lirasını belediye olarak biz sübvanse ederiz, vatandaş gider 2 liraya yemek yer. Türkiye Büyük Millet Meclisi lokantasında milletvekillerinin misafirleri ucuz ve güzel yemek yiyor, benim Mersinli kardeşim niye yemesin?”

‘TÜM ZAMANLARIN EN UCUZ SUYU BENİM DÖNEMİMDE OLACAK’
“Mersin sıcak memleket. Yaz aylarında insanlar her gün duş almak zorunda. Haliyle su faturaları kabarıyor. 13 ilçede de insanlar su faturalarından şikayetçi. Vatandaş diyor ki, 50 liralık su harcıyorum, 40 lira da vergi ekleniyor, 90 lira ödüyorum. Vergi kısmını milletvekillerimize havale ediyorum. Onlar yasa önerileri versinler. Ben şunu söylüyorum: Benim başkanlığım dönemimde Mersin, tüm zamanların en ucuz suyunu içip kullanacak. Diyorlar ki kaynağı nereden bulacaksın? Mersin’de para var. Ama bir sorun var: Kasanın altında fare var. O fareyi kasadan uzaklaştıracağız, kaymağı yaratacağız.”

‘HER MAHALLEYE KREŞ YAPACAĞIZ’

“Her mahalleye kreş yapacağız. İşe giden anne baba çocuklarını belediyenin güvenli kollarına emanet edecek. Biz o çocuklara bakacağız. Sütünü de vereceğiz, mamasını vereceğiz. Aylarca evden çıkamayan engelliler var. Denizi görmeyen engelliler var, sahilde yürüyemeyen yaşlılar var. Bunları evlerinden alıp gezdireceğiz, evlerine bırakacağız. Bakıma muhtaç olanlara biz bakacağız. Yaşlıların oğlu, kızı, engellilerin kardeşi, annesi, babası olacağız.”

‘HER CANLININ BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM’

“Burada hayvanseverler var. Hayvanlarla ilgili tek bir cümle söylüyorum. Ben, sadece Mersin’de yaşayan 1 milyon 800 bin insanın belediye başkanı olmayacağım. Ben Mersin’deki  kurdun kuşun da, Allah’ın yarattığı her canlının da belediye başkanı olacağım. Söz veriyorum.”

KILIÇDAROĞLU: İNSANA DOKUNAN PROJELER

CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’in proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Bütün projelerimizin amacı huzurlu kentler inşa etmek. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayımızın da amacı bu.  Vahap Seçer’in projelerini dinledim. Hayatın her alanıyla ilgili, insana dokunan projeler. O zaman bize düşen bir görev var. Bir oyu bile heba etmeyeceğiz. Sandığa gidip oyumuzu vereceğiz ve Vahap Seçer’i belediye başkanı seçeceğiz” ifadelerini kullandı.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Vahap Seçer’den kentin imar planlarını yaparken halkoylaması yapmasını ve belediye başkanı olduğunda, siyasi görüşü ne olursa olsun işçi çıkarmamasını da istedi. Vahap Seçer de Genel Başkan’ın bu isteğine “Söz verdik Sayın Genel Başkanım. İşçi çıkarma olmayacak” diye yanıt verdi.
CHP lideri, mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın seçime girmesinin bir kumpas sonucu engellendiğine de dikkat çekerek, “Demokrasi adına ayıptır. Mersinliler bu kumpasa izin vermeyin. Demokrasiye sahip çıkın ve oyunuzu Vahap Seçer’e verin” ifadelerini kullandı.


0 Yorumlar

Yorum Gönder