HÜKÜMLÜLERİN EL SANATLARI ÜRÜNLERİ TARSUS’TA GÖRÜCÜYE ÇIKTITarsus Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan tutuklu ve hükümlerin yaptıkları elişleri için sergi açıldı. El sanatları, ahşap boyama, örgü bebek yapımı, mefruşat ve çeyiz ürünleri, Halk Eğitim Merkezi Sergi Salonunda sergilenmeye başlandı.
Sergi açılış törenine Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, diğer daire amir müdürleri, Tarsus Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Muzaffer Avcı, Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mazlum Özalp, Çocuk ve Gençlik Kapalı İnfaz Kurumu Müdürü Hüseyin Palancı, hakim ve savcılar katıldı.

Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, açılan meslek kursları ile birlikte Çocuk ve Gençlik, Kadın Kapalı Cefa İnfaz Kurumlarında kalan tutuklu yükümlü ve hükümlülere, sorumluluk alma bilincini geliştirerek, birlikte çalışma ve iş görme alışkanlığı kazandırıp, yaşama hazırlama gayesinde olduklarını söyledi. Tarsus Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza Kurumu bünyesinde 12-18 yaş aralığındaki suça sürüklenen çocuklar ve 18-21 yaş aralığındaki gençler bulunduğunu hatırlatan Kılıç, "Kurumumuzda bulunan suça sürüklenen çocukların ıslahı ve topluma yeniden kazandırılması amacıyla Tarsus Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile bugüne kadar 72 tane kurs açılmış olup, bu kurslara 776 çocuğumuz katılmış ve kurslarda başarılı olanlara başarı belgesi verilmiştir. Kurumumuzda bugüne kadar badminton, basketbol, futbol, voleybol, hentbol, satranç, bağlama eğitimi, uygulamalı tiyatro, yağlı boya resim, berberlik, dokuma konfeksiyon makineci, ev tekstili ürünleri hazırlama, kağıt çiçek, meydancı, üniforma görevlisi, Kur'an 1. ve 2 kademe okuma yazma kursları açılmıştır" dedi. Sergi 15 Mart 2019 tarihine kadar açıkm kalacak.


0 Yorumlar

Yorum Gönder