BAŞKAN TUNA, SİLİFKE’DE COŞKUYLA KARŞILANDI


31 Mart Seçimlerine sayılı günler kala kentin dört bir yanında hemşehrileriyle buluşan Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’nın Silifke ziyareti, sevgi seline dönüştü.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve Cumhur İttifakı MHP Silifke Belediye Başkan Adayı Mücahit Aktan ile birlikte Silifke İlçesi’ndekiKabasakallı girişinde coşkuyla karşılanan Başkan Hamit Tuna, Konvoy eşliğinde şehir turu atarak, hemşehrilerini selamladı.
Başkan Hamit Tuna, Silifke Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaf ziyaretlerinin ardından Göksu Mahallesi’ndeki Seçim ofisinin önünde düzenlenen açık hava toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi.
Cumhur İttifakı Silifke Belediye Meclis Üyesi Adaylarının da halka tanıtıldığı toplantı, yoğun kalabalığın katılımıyla coşkuya dönüştü.
Toplantı alanına havai fişek gösterileri eşliğinde gelen Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, kentin dört bir yanında gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde Mersinlilerin desteğini arkalarında hissettiklerini ve bu sevginin çalışmalarını daha güçlendirdiğini söyledi. Başkan Hamit Tuna, Silifkeli hemşehrilerine de teşekkür ederek; “Buradan görüyoruz ki Silifke İlçemiz Cumhur İttifakında hazır” dedi.
Başkan Tuna; “Biz vizyon olarak,olduğumuz yeri çizip yeni ufukları yeni hedefleri kendimize ütopya olarak kabul edip ona koşan bir anlayışa sahibiz.Dinamik bir yapımız var.24 yıllık siyasi,15 yıllık belediyecilik tecrübemiz var. Millet ortalaması hayatımızla kibire asla bürünmeyiz.Sırça köşklerden belediyecilik asla yapmadık ve yapmayız da.İlçe belediyelerin imkanını sol elin gücüne benzetirim.Hem ekonomik hem yasal anlamda yüzde 30 yetkiye sahiptir.Bir de güçlü kol var. Sağ kol Büyükşehir.Yüzde 70 ekonomi ve yüzde 70 yasaların olduğu yer.Silifke’de inşallah Mücahit Aktan, Büyükşehirde şahsım Hamit Tuna’ya iki elinizi de verin, belediyecilik nasıl yapılır sizlere gösterelim.Herşey de mütevaziyiz ama projecilik konusunda asla değiliz.Kıt imkanlarlaToroslar’da neler yaptığımızı biliyorsunuz.Bu dönemde Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayıyız.Arkamızda Sayın Bakanımız Lütfi Elvan var. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı oldu kendisi.Biz proje hazırlayacağız ve Sayın Elvan’a sunacağız.İşimizin bürokrasi kısmındaki hızlanmasını ve dinamik yapıya kavuşmasını sağlayacağız.Kim kazanacak Silifke ve Mersin kazanacak.Uluslararası hava alanımız bitiyor.Liman ve demir yolu var. Otoban var ve inşallah Taşucu’na kadar gelecek.Ulaşımın bütün unsurlarının iç içe girdiği bir şehir.Bu şehri,  doğru planlayıp, büyük düşünüp güçlü Mersin özelliğine kavuşturabiliriz.Bunun alt tabanı da plandır.Tecrübemiz, bilgi birikimimiz, 13 İlçemizde Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adaylarımız, belediye meclis üyelerimiz ile birlikte bir ekip olacağız.Ben yaptım olduğu mantığı ile değil birlikte yapma anlayışını ortak akılla ortaya koymak suretiyle Sayın Lütfi Elvan’ın himayelerinde bu kenti metropol bir kent yapacağız. İnşallah hep birlikte Cumhur İttifakı ile 13 İlçe Belediyemizi ve Büyükşehir’i zaferle sonuçlandıracağız” dedi.
         TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan da Silifkeli hemşehrilerine seçimlerin önemini anlatarak, Cumhur İttifakı’na destek istedi.
Elvan; “Yatırım ve yapılması gereken hizmetin hepsini yaparız. Ama önemli olan bu milletin birliği ve beraberliğidir. İşte Cumhur İttifakı’nın iki temel özelliği;  bekamız, milletimizin birliği ve bütünlüğüdür. İkinci önemli hususta; eğer siz Silifke’de Mücahit kardeşimizi seçerseniz, Mersin Büyükşehir’de Hamit Tuna kardeşimize destek verirseniz ne olacak iki belediyemiz arasında uyum olacak. Mücahit kardeşimiz diyecek ki ben şunları yapamadım Hamit Başkanım. Hamit Bey de yapabildiklerini yapacak ve destek verecek. Eğer Hamit Bey’in de gücü yetmiyorsa bize gelecek böyle bir projemiz var, bize destek verin diyecek .Ne olacak. Yatırımlarımız hızlanacak, uyumumuz artacak ve işbirliği halinde el ele omuz omuza bu mücadeleyi sürdüreceğiz ve size hızlı hizmet vermeye devam edeceğiz. Onun için bu seçim çok önemli” dedi.
         Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Silifke Göksu Mahallesi’ndeki programın ardından Silifkeli kadınların düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınları günü etkinliklerine katılarak, çiçek takdim etti ve günlerini kutladı.


0 Yorumlar

Yorum Gönder