HALKIMIZ BELEDİYESİNE GÜVEN DUYUYOR


31 Mart’ta yapılacak olan seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkanı ve Adayı Neşet Tarhan, gösterilen ilgiden son derece memnun. Halkın ilgisinin çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, “Ziyaretlerimiz sırasında vatandaşların balkonlardan camlardan sarkarak beni selamlamaya çalışması son derece doğru işler yaptığımızın, göstergesidir. Öyle görünüyor ki zaferimizi 1,5 ay öncesinden ilan etmişiz” dedi.
Sadece seçim sürecinde değil her zaman halkın içerisinde bir başkan olmayı tercih ettiğini söyleyen Başkan Tarhan, “Ben zaten yaptığımız etkinliklerin dışında da bisikletle, yürüyerek halkın içerisinde olan bir başkanım buda vatandaşlarımızın beni kendine yakın saymasına vesile oldu. 5 yılda 500’ü aşkın halk günü gerçekleştirerek halkımızın doğrudan yönetime katılmasını, sorunlarını ilk ağızdan aktarmasını sağladık. Bu sebeple sokağa çıktığımızda halkımız ilgi ve alakasını eksik etmeyerek bu çalışmamızın karşılığını veriyor” diye konuştu.

HALKIMIZ BELEDİYESİNE GÜVEN DUYUYOR
Geride kalan 5 yılı, güven duyulan halkçı bir belediye ve Mezitli’nin değer kazanması için ihtiyaç duyduğu tesis ve projelere ayırdıklarını ifade eden Başkan Tarhan, “Her ikisini de başarıyla tamamladığımızı düşünüyorum. Öncelikle halkımız belediyesine güven duymaya başladı. Gerçekleştirdiğimiz ortak projelerin yanında hayata geçirdiğimiz faaliyetler yoğun ilgi çekiyor. Bu güvenin yarattığı işbirliği ile Türkiye’nin en güzel eğitim kurumlarından birisi olan Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evini, öğrencilerimizin çay ve kahvelerini yudumlarken ders çalışabilecekleri Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphaneyi, ileri yaştaki vatandaşlarımızın üreterek sağlıklı kalmasını sağlayan Gülbahar Özmen Aktif Yaş Alma Evini, gençlerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunacakları Mehmet Altunören Gençlik Merkezini hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle halkımızın hizmetine sunduk. Bunun gibi çok sayıda projemiz daha sırada bekliyor” diye konuştu.

KÜLTÜR VE SANAT DENİLİNCE AKLA MEZİTLİ GELİYOR
Görevinin ikinci bölümünde ise Mezitli’nin ihtiyaç duyduğu teknik, sanatsal ve kültürel mekanların oluşması için çaba sarf ettiklerinin altını çizen Başkan Tarhan, açıklamasında “2 bin 500 yıl önce bile büyük sanatsal etkinliklerin yapıldığı Mezitli’ye dev bir Amfitiyatro kazandırdık. Kurduğumuz Oda Tiyatromuz ile binlerce yıl sonra Mezitli’de sanatsal etkinliklerin yeniden yapılmasını sağladık. Bununla da yetinmedik, yazlık sinema, Soli Güneş Festivali, sanatsal faaliyetler ve konserlerle Mezitli’yi sanat şehri yaptık. Bitme aşamasında olan Kültür Merkezimiz tamamlandıkdan sonra daha büyük sanatsal etkinlikler gerçekleştirebileceğiz. Toplumun her kesiminin mutlu olması için sıfır yaşından yüz yaşına kadar her türlü hizmeti vermeye çalıştık. Anaokulundan, aktif yaş alma merkezlerine kadar her türlü hayat destek projesini başarıyla gerçekleştirdik. Bölgede eşine az rastlanır büyüklükte ve mimari özelliklerde hizmet binası yaptık. Daha bunun gibi sayamayacağımız kadar çok proje ile gurur dolu bir beş yılı geride bıraktık” ifadelerini kullandı.
  
MEZİTLİLİLER YAŞADIĞI KENTTEN GURUR DUYSUN İSTİYORUZ
Verdiği tüm sözleri gerçekleştirmesi nedeniyle Mezitli’de vatandaşların mutluluğunun devam etmesi yönünde tercih kullanacağından emin olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, yeni dönemini ise daha çok eğitime ve kültür sanata ayıracaklarını ifade etti. Kentin farklı bölgelerine beş anaokulu daha açacaklarını belirten Başkan Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Söz verdiğimiz projelerden çok fazlasını yaparak mutlu bir dönem geçirdik. Şimdi bu projeleri birleştirerek büyük bir bütün haline getirme zamanı geldi. Aydınlık geleceğin Atatürk ilkeleri ışığında yetişen çağdaş bir nesil ile mümkün olacağını biliyoruz. Bu nedenle ikinci 5 yıldaki projelerimiz arasında eğitim önemli bir yer tutuyor. Hedefimizi daha da büyüterek sıfır yaşındaki çocuklarımızdan başlayarak devam edecek olan bir eğitim sistemi üzerine çalışma yürütüyoruz. Yine lise ve üniversitede okuyan öğrencilerimizin barınma ihtiyacı için yurt yapacağız.
Kültürel ve sanatsal tesislerimizi daha aktif kullanarak, bu alandaki faaliyetlerimizi artırmayı hedefliyoruz. Mezitli’de yaşayan herkes yaşadığı kentten gurur duysun istiyorum. Bunu da başaracağımızdan eminim”

0 Yorumlar

Yorum Gönder