BAŞKAN TUNA; BEYAZ PROPAGANDAMIZ VE PROJELERİMİZLE MEYDANLARDAYIZ


Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Gülnar’dan Mersinli hemşehrilerine seslenerek; “Siyaset, kader ve kısmet meselesidir.Nasip olursa kimse bunu engelleyemez.Hizmet yolunda niyetimiz halis.Yiğit yüreğimizle sahalardayız” dedi.
 Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Gülnar’da hemşehrileriyle buluştu.
Gülnar’da, AK Parti ve MHP Teşkilatları ile hemşehrileritarafından coşkuyla karşılanan Başkan Hamit Tuna, bu coşku ve teveccüh ile 31 Mart’ta 13 İlçe ve Büyükşehir’i açık ara alacaklarını söyledi.
Gülnar’da ilk olarak AK Parti Gülnar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Başkan Hamit Tuna, burada İlçe Başkanı Tevfik Kalemci, Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Gülnarlıhemşehrilerine yoğun ilgisi ve misafirperverliği için teşekkür eden Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Allah’a şükürler olsun ki Mersin genelinde yüzü bize dönük olan müthiş bir kitlemiz var.Hamit Tuna’yı herkes tanıyor.Gönlünün ve yüreğinin bu şehir için attığını da herkes biliyor.Fitne, fesat işlerle uğraşmayan düz bir başkan olduğumuzu da biliyorlar. Nasip olursa sizlerin destekleriyle 31 Mart’tan sonra sol el olarak tanımladığımız Gülnar’da Cumhur İttifakı MHP Gülnar Belediye Başkan Adayımız Sayın Alpaslan Ünüvar’a, sağ el olarak tanımladığımız yetkileri ve bütçesi fazla olan Büyükşehir’de de şahsım Hamit Tuna’ya bu gücü vereceğinize yürekten inanıyoruz. Hep birlikte önümüzdeki kalan süreçte 31 Mart’a kadar gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız ölesiye bitesiye çalışacağız.Çünkü Ortadoğu’ya açılan bir liman kenti olan Mersin üzerinde hesap yapan çok yapılar var.Bu millet bu hesapları bozacak inşallah.Bir olacağız, iri olacağız ve diri olacağız başta Büyükşehir olmak üzere 13 İlçemizi açık ara alacağız” dedi.
Cumhur İttifakı MHP Gülnar Belediye Başkan Adayı Alpaslan Ünüvar ile birlikte bölge ve pazar esnafını ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Hamit Tuna, Gülnar’da Merkez Camii karşısında hazırladıkları seçim ofisinin açılışını da Teşkilatlar ve hemşehrilerinin yoğun katılımı ve coşkusuyla gerçekleştirdi.
Burada projelerini paylaşarak hemşehrilerine hitap eden Başkan Tuna; “Seçim sathı mahallinde üç türlü propaganda vardır.Kara, beyaz ve gri.Kara propaganda karşındaki rakiple uğraşan, gri biraz rakip biraz kendini ifade eden, beyaz propaganda da tamamen kendini ifade edendir.İşte biz yıllardır siyasetimizde kendimizi ve yapacaklarımızı anlattık.Millet, tabi ki söyleyene ve ne söylediğine bakıyor.Güven veriyor mu vermiyor mu.Allah’a şükürler olsun ki Hamit Tuna ne söylediyse hepsini yerine getirmiştir” dedi.

 “Biz İşimizi Hep Takip Ettik”
 Başkan Tuna, kentte 5 binlik planlarla ilgili çalışmayı 31 Mart’tan sonra hemen uygulamaya geçireceklerinin müjdesini de vererek; “Plan olmazsa bu kenti istediğiniz gibi şekillendiremezsiniz.İnşallah 31 Mart’tan sonra 5 binlik planları hemen bitireceğiz.15 yıldır aynı zamanda Belediye Meclis Üyesiyim. 5 binlik plan yapma çalışması 8 yıldır devam ediyor.Yapılan yer; Otobanın altı, doğuda otobanın batısı, batıda Tece’ye kadar otobanın kestiği o alan yani şehrin yaşam alanı olarak belirlenen yeri.8 senede daha yeni çıkarıldı.Bir kurum görüşü için iki sene bekleniyor.Belediyecilik, ilgi, bilgi ve takiptir.İşinizle ilgili olacaksınız, konularla bilgili olacaksınız ve işinizi takip edeceksiniz. Bunu doğru yapmazsanız maazallah aday bile olamazsınız. Takip çok önemli.Birileri aday olamıyor suçu Hamit Tuna’ya atıyor.Bu iş 1 Ocak tarihi itibariyle seçim takviminde belli.Biz bir gün önce adaylık başvurumuzu yaptık ve evrakımızı aldık.CHP’nin adayı da üç gün önce başvurusunu yapmış.Siz niye bekliyorsunuz saat:17.00’ye kadar.Hiç mi kurumsal kimliğiniz yok.Bir de tutmuşlar Hamit Tuna hakkında suç duyusunda buluyorlar.

Hamit Tuna delikanlı adamdır.Onunla, bununla, şahısla uğraşmaz.Hamit Tuna, yüreğini ve bedenini Mersin’e adamış bir yiğit evladıdır.Öyle eften, püften işlerle kişilerle uğraşmaz.Herkes kendi yoluna.Yukarıda Allah şahit.Ben demişim ki;  aday olamaz.Ben şunu söyledim parti değiştirmeden önce. Benim adaylığımdan sonra dedim ki; Burhanettin Kocamaz’ın evlatlarına sözü var. ‘Vasiyetim o dur ki ben öldükten sonra üç hilalli bayrakla gömülecem’.Ben başka siyasi partide siyaset yapmayacağım dediği için ona istinaden parti değiştirmezken önceki pozisyonda söylediğim cümle; asla başka siyasi partide siyaset yapmaz dedim. Böyle söylediği bir sözü var dedim.Buradan Parti Genel Merkezi diyor ki; Cumhur İttifakı’nın adayıyla ilgili suç duyusunda bulunduk. İspat edin. Böyle küçük şeylerle uğraşmayın. Yazıktır, günahtır.Ispanaktan yağ çıkmaz, birde buradan size oy çıkmaz” dedi.
         
Coşkuyla gerçekleştirilen seçim ofisinin açılışının ardından Başkan Tuna, Gülnar İlçesine bağlı Köseçobanlı, Kuskan ve Zeyne Mahallelerini ziyaret ederek, hemşehrilerinin taleplerini dinledi ve Gülnar ölçeğinde hazırladıkları projelerini anlattı. Zeyne Mahallesi’nde bulunan Zeynel Abidin Türbesi’ni de ziyaret eden Başkan Tuna; “Maneviyatımıza ve değerlerimize her zaman sahip çıkacağız” dedi.0 Yorumlar

Yorum Gönder