BAŞKAN TUNA ; METROPOL İŞ MERKEZİNİ CANLANDIRACAĞIZ


Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’nın, Akdeniz İlçesi’nde gerçekleştirdiği esnaf gezisi sevgi seline dönüştü.
Esnafın yanı sıra vatandaşların, çocukların ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Hamit Tuna, kendisine gösterilen ilgiyi karşılıksız bırakmayarak herkesle tek tek fotoğraf çektirdi.
Akdeniz İlçesi’nde; Çakmak, M.Akif Ersoy ve Fasih Kayabalı Caddeleri üzerindeki esnafı ziyaret ederek, hayırlı kazançlar dileyen Başkan Tuna’ya, Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M.MustafaGültak da eşlik etti.

“Ortak aklı ortaya koyarak, bir yönetişim anlayışı içerisinde Mersin’de hizmete talibiz” diyen Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, yine Akdeniz İlçesi’ndeki Metropol Çarşı Merkezinde faaliyet gösteren esnafla da bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulundu.
Metropol çarşı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Köse, Yönetim Kurulu Üyeleri ve esnafların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Tuna, metropol esnafının yanında olacaklarını söyledi.

Kendileriyle bir araya gelerek, taleplerini dinlemesinden dolayı Başkan Tuna’ya teşekkür eden Metropol Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Köse; “Metropol esnafının sorunlarını çözmek için Başkanımız, elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi ve bizzat bizleri dinlemek istedi.Kıymetli Başkanımızın ayağına sağlık. Rabbim inşallah, 31 Mart akşamında kendisini Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmeyi ve buranın sorunlarını çözmeyi bizlere nasip eyler” dedi.

Başkan Hamit Tuna da Metropol Çarşı esnafıyla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Gerekli incelemelerin ardından Metropol çarşı esnafımızla yeniden bir araya gelerek, ölü yatırım olarak görülen bu merkezi inşallah aktif hale getirmek için yeni projeler üreteceğiz” dedi.

Başkan Tuna; “Ekibimizde, 25 kişilik mühendis arkadaş grubumuz var.Onlarla bu merkezin statik yapısını, deprem yönetmeliğini inceleyip bir analiz yapıyoruz. Siz esnaflarımızla da inşallah yeniden bir araya geleceğiz.Bu merkezde bulunan 1092 tane iş yerinin ne yazık ki yarısının boş halde olduğunu öğrendik.Tamamını doldurmamız lazım ki burası aktif hale gelsin. Metropol çarşısı, şehrin merkezi olmasının yanı sıra adres bulmada da çok özellikli bir merkezdir. Burayı canlandırmak için çeşitli festivaller de düzenlemeliyiz.Örneğin  tekstil iş yerleri burada çok fazla.Bizim Belediyecilik anlayışımız; ben yaptım oldu mantığı ile değil, birlikte bir yönetişim anlayışı içerisinde şehri yönetmektir. Hayalimizi projeye, projemizi de inşallah 31 Mart’tan sonra sizlerin destekleriyle hayata geçirelim.Biz, söz verip geçip gidenlerden ve bir daha görünmeyenlerden değiliz.Biz bu işleri biliriz.Yıllardır siyasetin içerisindeyiz, insanlarımızın taleplerini dinleriz ve çözüm yolları ararız.Arz ve talep dengesini sağlıklı oluşturabilmemiz için sizin ne istediğiniz de bizim için önemli.Ona göre projelerimizi yönlendirmemiz lazım.Onun için inşallah yeniden bir araya geleceğiz” dedi.

Başkan Tuna, daha sonra Metropol Çarşı Merkezi ile Zeytinli Bahçe Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret ederek, hayırlı kazançlar temennisinde bulundu. Burada da vatandaşların yoğun ilgisi ve destek sözleriyle karşılanan Başkan Hamit Tuna, esnafla çay içerek sohbet etti.


0 Yorumlar

Yorum Gönder