YEŞİLTEPE MAHALLESİ SALAH GÖKMEN SOSYAL TESİSLERİ VE TAZİYE EVİ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ


Tarsus Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Yeşiltepe mahallesi Salah Gökmen Sosyal Tesisleri ve Taziye Evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Yeşiltepe mahallesindeki vatandaşlar Belediye Başkanı Şevket Can’ı kurbanlar keserek karşıladı.
Programda ilk olarak söz alan Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Selahattin Taş, “Başkanımız Şevket Can her zaman bizlerin yanında oldu. Bu sosyal tesis ve taziye evi’nin yapımında emeği geçenlere ve değerli başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
52. açılışlarını yaparken farklı bir gurur hissettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Şevket Can, ‘’Yeşiltepe beldemizin efsane başkanı rahmetli Salah Gökmen'i adıyla yaşatmak için ismini verdiğimiz Yeşiltepe sosyal tesislerimizi ve taziye evimizi hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ şeklinde konuştu.
Başkan Can, “9 yıl önce bugün Yeşiltepe Belde Belediye Başkanlığını yapan Salah ve Hakkın rahmetine kavuşan Salah Gökmen abimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 2014 seçimlerinden sonra Tarsus’umuz büyükşehir yasasıyla yönetilmeye başlandı. 2014 öncesi Tarsus Belediyesi 45 mahalleye hizmet götürüyordu. Yeni yasa ile birlikte köylerimiz Tarsus Belediyesinin birer mahallesi haline dönüştü. Kapanan 5 belde belediyesi mahallemiz haline dönüştü. Gelirimizin yaklaşık %60’ı büyükşehir belediyesine geçti. Sorumluluk alanımız 179 mahalleye çıktı. Buna rağmen göreve geldiğimiz günden bu yana 52 hizmetimizin açılışını yapmanın heyecanını ve mutluluğunu siz değerli hemşerilerimizle birlikte yaşadık. 336 bin insanımıza hizmet ediyoruz. 129 köyümüzün 80’nında parke çalışmasını bitirdik. 110 köyümüzde park çalışmasını bitirdik.  Belde belediyelerimizin eski hizmet binalarını restore etmeye başlamıştık. Geçen hafta Gülek Mahallemizde sosyal tesisimizi açmıştık. Bugünde Yeşiltepe mahallemizde açıyoruz. İnşallah önümüzdeki haftada Bahşiş eski belediye binamızın açılışını aynı şekilde gerçekleştireceğiz”  dedi.

27 ARALIK’TA 15 BİN KİŞİLİK GÖSTERİ MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPACAĞIZ
Başkan Can, “Gösteri Merkezimizin İnşaatının bitmesi yakın. İnşallah Tarsus’umuzun kurtuluşu 27 Aralık’ta 15 bin kişilik gösteri merkezini açılışını gerçekleştireceğiz. Maliyeti 15 milyon. Tarsus Belediyesi üretken belediyecilik anlayışıyla pazaryeri çatılarından Şubat ayından itibaren kendi elektriğini üretmeye başladı.  Bu tesislerin bedeli 20 milyon. Eski belediye binamızı kredi yurtlar kurumuna tahsis ettik. Artık öğrenci yurdu olarak faaliyet gösteriyor. Eski maliye binamızı odalar birliği olarak restore ettik. 2 okul inşaatı örtü bedeli olmadığı için inşaatına başlanamıyordu. Tarsus Belediyesi olarak 500 bin tl ödeneği aktardık ve 2 okulun yapılmasına vesile olduk. 5400 dönümlük arazi Gıda ve İhtisas Sanayi olarak işaretlendi. ÇED raporu için 300 bin TL Ticaret ve Sanayi Odasına ödenek aktardık” şeklinde yaptığı ve yapacağı hizmetlerden bahsetti.

TARSUS BELEDİYESİNİN EN GÜZEL ÖZELLİĞİ AYRIM YAPMAMASIDIR
Başkan Can, “Biz şehrimize yapılacak olan bütün hizmetleri biliyoruz ve ona göre de projeler geliştiriyoruz. Ama Tarsus Belediyesi olarak bizlerin en güzel özelliği ve yanı bizler ayrım yapmadan bütün hemşehrilerimizi eşit görerek hizmet ediyoruz. Hiçbir hemşerimizin birbirinden farkı yoktur. Sadece bizim kırmızı çizgimiz vardır. Vatanımızın bölümezliği, bayrağımız ezanımız. Bizim birinci önceliğimiz şehrimizde kardeşliğimizin ve huzurumuzun bozulmamasıdır, bayrağımızın inmemesidir, ezanlarımızın susmamasıdır. Bu duygu ve düşünceyle çalışıyoruz. 94’ten bu yana her mahallede her sokakta alınterimiz ve imzamız var. Çünkü biz hizmetin adresiyiz, güvenin adresiyiz, kardeşliğin adresiyiz. Belediye başkanlığı kutsal bir görevdir. Vebaldir. Çünkü 336 bin hemşerimizin hakkını temsil ediyoruz. Bu yüzden Tarsus Belediyesi şehirciliği, belediyeciliği bilmeyenlere teslim edilemez. Bizde Allah’ın izniyle teslim etmeyeceğiz” dedi.

Açılışı yapılan tesis için Belediye Başkanı Şevket Can’a teşekkür eden Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Rahmetli Salah ağabeyimiz birgün bir sohbetimiz esnasında özellikle Almanyada yaşarken yaşadığı memleket hasretini, vatan sevgisini, bayrak sevgisini ve orada hain PKK’lıların yaptığı eylemler karşısında hissettiklerini bizlerle paylaşmıştı. Buraya ilk belediye başkanı olacağı zaman biz bile zor diye düşünmüştük. Ama sizler hepiniz ona inandınız ve Yeşiltepenin ölümsüz son başkanı Salah Gökmeni seçmiştiniz. Partim adıma, kendi adıma ve Salah Gökmen adına sizlere teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu açıdan bu tesise Salah Başkanın adının verilmesi çok anlamlıdır. Emeği geçenlere ve değerli başkanımıza teşekkür ediyorum. Yeşiltepemize ve Tarsus’umuza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Son olarak söz alan Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, “Devletimizin gücü çok önemli. Allah bu memleketi, vakitsiz, nakitsiz, ve takatsiz bırakmasın diyoruz. Salah Gökmen Sosyal Tesisleri Yeşiltepe’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Tesis yapılan konuşmaların ardından kesilen kurbanlar, dualar ve kurdele kesiminin ardından hizmete açıldı.  Program sonunda Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can mahalledeki çocuklara hediyeler verdi.
0 Yorumlar

Yorum Gönder