TARSUS BELEDİYESİ TOPLU KONUT PROJESİNDE KURALAR ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN ÇEKİLDİTarsus Belediyesi Toplu konut projesinde ilk kuralar projeye başvuran engelli vatandaşlar için çekildi.  Noter huzurunda yapılan kuralar sonucunda projeye başvuran vatandaşlardan asil ve yedek üyeler belirlendi.

Kura çekiminde konuşan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, kuraya başvuran herkesi ev sahibi yapmak için çalışma yaptıklarını söyledi.

Başkan Can, “Engelli kuraya tabi olacak 112 üyemiz bulunmakta. Tüm  engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutluyorum. Sevgi çerçevesinde empati kurarsak engelli kardeşlerimizle bütünleşiriz. Bu dünya imtihan dünyası, Rabbim hepimizi bir şekilde imtihan ediyor. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Toplu konutla ilgili bu güne kadar 1302 hemşerimiz Belediyemize müracaat etti. Biz de başvuran hemşerilerimiz içinde gazilerimizi bu kuraya tabi tutmadık. Müracaat eden 16 gazimize evlerini direk veriyoruz.  Toplu konut için başvuran engelli vatandaşlarımız için de 1. Etapda yüzde 20 kontenjan ayırdık. Bugünkü çekilişle kuradan çıkanlar direk bizlerin üyesi olacak. Kalanlar içinse yarın yapacağımız kurada engelli hemşerilerimize ikinci bir şans daha vereceğiz. Kurada çıkmayanlar üzülmesin mart ayında 2. Etapla ilgili bir çekilişimiz daha olacak. Daha sonra 3.etap olacak. İnşallah başvuran herkesi ev sahibi yapacağız. Bizlere başvuru yapan 1302 kişi ev sahibi olana kadar toplu konut projesi devam edecek. 1. Etap çekilişinden sonra 2. ve 3. Etaplar olacak. Sizlerle ev yolculuğumuz ara ara bu çekilişlerle devam edecek. Sizler bize inanıp güvendiniz. Bizde sizin güveninize layık olmak adına hepinizi ev sahibi yapana kadar mücadele edeceğiz. Siz bize inandınız sizlere ev yapmak Tarsus Belediye Başkanı olarak Şevket Can’ın boynunun borcudur” dedi.
Noter huzurunda yapılan kura çekiminde konut çıkan kişilerin sevinçlerini yakınlarıyla paylaştı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder