MHP’DEN İSTİFA ETTİLER


Milliyetçi Hareket Partili 8 meclis üyesi partiden istifa etti.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan ile birlikte 8 belediye meclis üyesi, Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa etti.
Basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen meclis üyeleri, MHP'den istifa ederek İYİ Parti ile yoluna devam edenMersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a destek oldukları gerekçesiyle partiden ihraçlarının istendiğini belirterek, partiden istifa ettiklerini açıkladı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Kerim Tufan, Mustafa Talipkara, Levent Dölek, Veli Şahman, Abdullah Yılmaz, Mehmet Özgür Sanal, Serdar Arslan ve Arif Çinko, mensubu oldukları MHP’den istifa ettiklerini basına ve kamuoyuna duyurdu.
“Herkes inandığı ve gücünün yettiği kadar hizmet etti”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan gerçekleştirdiği konuşmasında, “Bizler kimimiz çocuk yaşta, kimimiz lise çağlarında ülkücü harekete katılmış, yıllarca bu hareketin değişik kademelerinde şanla, şerefle görev yapmış, son 5 seneye yakın da Milliyetçi Hareket Partisi’nin İlçe ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri olarak görev almış bulunmaktayız. Mensubu olduğumuz milliyetçi, ülkücü harekete hiçbir yerde hiçbir ortamda menfi sözler söylemedik. Söylenmesine asla müsaade etmedik. Herkes inandığı ve gücünün yettiği kadar hizmet etti. Kimimiz daha üst görevlerde de bulunduk. Ama bir gün bile başka bir siyasi harekete bakmadık, meyletmedik, imrenmedik ve asla mücadelemizden de vazgeçmedik” dedi.
İstifa eden meclis üyelerinin de milliyetçi hareketin içerisinde unutamayacağı acı tatlı hatıraları bulunduğundan söz eden Tufan, “Ben daha çocuk yaşta Lise 1’deyken Tarsus’ta Vakıflar Çarşısı’nın üst katından gelen gürültü içindeki bir şiir sesine tesadüfen merakla çıktığım yerin Tarsus Ülkü Ocağı olduğunu bilmiyordum. O gün o merak ve heyecanla kalabalığın içine girdim. Aradan 50 sene geçmiş, bir daha çıkmadım. Cennet mekân rahmetli Başbuğum Alparslan Türkeş’in talebesiyim ve Başbuğumun 2 dönem Tarsus İlçe Başkanlığı’nı şeref ve gurur duyarak yaptım. Helali hoş olsun. Mutlaka buradaki diğer arkadaşlarımın da benzer hatıraları ve hizmetleri vardır.  Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz ile buradaki arkadaşlarımın değişik sürelerle yol yürümüşlüğü vardır” şeklinde konuştu.
“Kocamaz Başkanımız hizmet için koşan, çabalayan bir hizmet adamıdır”
25 yıldır Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’la omuz omuza, yürek yüreğe yol yürüdüğünden bahseden Tufan, “Diğer arkadaşlarımız da değişik sürelerle aynı duygu ve düşüncelerle yol yürümüşler, hizmet etmişler, acı tatlı olayları birlikte paylaşmışlardır. Burhanettin Kocamaz Başkanımız dürüst, çalışkan, temiz, vatandaşla bütünleşmiş, gece gündüz yılmadan yıkılmadan vatan millet için, davası için, hizmet için koşan, çabalayan bir hizmet adamıdır. Kazanılmaz denen Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmış, Milliyetçi Hareket Partisi’ne kazandırmış, kızıl elma gibi ülkü haline gelen taş binaya üç hilalli bayrağın dikilmesini gerçekleştirmiş ve tüm ülkücüler ile vatan, millet sevdalılarını mutlu etmiştir. Kazandığı günden bu güne kadar gündüz yorulmadan, gece uyumadan 5 yıla yakındır hizmetlerine devam etmiş, susuz, yolsuz köy bırakmamış, altyapısız, arıtmasız, kanalizasyonsuz, halsiz, otogarsız ilçe bırakmamış, ilçelerin ihtiyaçlarını %90 oranında tamamlamış” şeklinde konuştu.
“Başkanımıza yapılan bu vefasızlık bizleri derinden yaralamıştır”
Bunca yıl inandıkları, güvendikleri ve yol arkadaşlığı yaptıkları Başkan Kocamaz’a karşı yapılan vefasızlığın kendilerini derinden yaraladığını ifade eden Tufan, “Önümüzdeki dönemde merkezin sorunlarını çözerim diye projeler hazırlarken, Sayın Genel Başkan Mersin Mitinginde, ‘Yüz akımızsın, hizmetlerini gurur duyarak takip ediyoruz!’ diyorken, ne olduğunu kimsenin anlamadığı bir kararla partisinden aday gösterilmemiş, hatta bunca yıl, bunca hizmeti için teşekkür bile edilmeden bir kenara atılmış ve tüm Mersin halkı hayret ve şaşkınlık içinde kalmıştır. İşte bunca yıl inandığımız, güvendiğimiz, yol arkadaşlığı yaptığımız, nice hizmet açılışlarını beraber yaptığımız, beraber kararlar aldığımız Başkanımıza yapılan bu vefasızlık bizleri derinden yaralamış, üzmüş, kırmış ve incitmiştir. Elbette ‘Milliyetçi Hareket Partisi’ne hizmet etmek için belediye başkanı olmaya gerek yok, başka yollarla da Milliyetçi Hareket Partisi’ne hizmet edilebilir’ denebilir. Ama Sayın Başkana nezaketen bile olsa bu bile denmemiş, denme gereği bile duyulmamıştır. Bu davranış şekli bizleri, burada bulunan arkadaşlarımızı bir daha kırmıştır ve yaralamıştır. Kamuoyunun gözü önünde cereyan eden tüm bu olaylardan sonra hizmetlerin devamı için tabandan ve vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeniyle Sayın Başkanımız yeni siyasi tercihini yapmak zorunda kalarak, hepimizin malumu olduğu üzere İYİ Parti bünyesinde siyaset yapmaya karar vermiştir” ifadelerini kullandı.
“Bizi partimizden ihraç edenler, bizler bu dava için ölümüne mücadele ederken doğmamışlardı bile”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a yakın olmaları sebebiyle, Milliyetçi Hareket Parti’sinin kendileri hakkında ihraç kararı aldıklarını dile getiren Tufan, “Sayın Burhanettin Kocamaz’a yakın olmamız sebebiyle, mensubu olduğumuz Milliyetçi Hareket Parti’si teşkilatlarının bizler hakkında hiçbir savunmamıza bile gerek görmeden ihraç kararı aldığını ve bu kararı adreslerimize gönderdiklerini ve bir kısım arkadaşlarımızın teslim aldığını bilmenizi istiyoruz. Üzülerek belirtmek isteriz ki bizler şu ana kadar Milliyetçi Hareket Partisi’nin meclis üyeleriydik. Ancak geçen hafta İl Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayının katılımı ile bizlerden habersiz Milliyetçi Hareket Partisi’nin grup toplantısı yapılıyor ve bizler zaten bu partide yok sayılıyoruz. Bugün bizi partimizden ihraç edenler, bizler MHP’nin başarısı ve bu dava için ölümüne mücadele ederken daha doğmamışlardı bile. Bizler uzun uzun yaptığımız değerlendirmeler neticesinde teşkilatlarımız tarafından alınan ihraç kararına istinaden ülkücülüğümüz, Türk Milliyetçiliğimiz ve Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’e olan bağlılığımız baki kalmak kaydı ile yıllarca mensubu olmaktan gurur duyduğumuz ve seve seve hizmet ettiğimiz, iktidar olması için gün saydığımız, dua ettiğimiz MHP’den istifa ediyorum. Vatana, millete hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.0 Yorumlar

Yorum Gönder