MARATON FUARI COŞKU İLE BAŞLADI


Mersin Valiliği himayesinde, Büyükşehir Belediyesi ve İMAR A.Şiş birliği ile bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Mersin Maratonu’nun tanıtım fuarı coşkulu bir şekilde başladı. Yüz binlerce insanın koşacağı maratonu tanıtmak için kurulan fuardamüzikten dansa, eğlenceden spora kadar birçok aktivite bir arada olacak.
Maraton heyecanı fuarda yaşatılıyor
Maraton fuarında vatandaşlar hem eğlenceyi hem de maraton heyecanını bir arada yaşamaya başlarken, fuarda kayıtlar da alınmaya devam ediyor. Ayrıca kayıt olan vatandaşlara göğüs numaraları, çanta ve tişörtleri de teslim ediliyor.
16 Aralık 2018 Pazar günü koşulacak olan 4. Uluslararası Mersin Maratonu öncesinde tüm kent maraton heyecanına ortak olmaya başladı. Forum Mersin Alışveriş Merkezi’nde çok sayıda standın yer aldığı fuarın ilk günü ünlü sporcuların katılımı ile gerçekleştirilen Sporun Mutfağındakiler Paneli ile sporcular deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı.
Fuarın ilk gününde saat 09.00-09.30 arası Mersin Büyükşehir Belediyesi Bilinçli Spor Ekibi tarafından sabah sporu ile başlayan fuar etkinlikleri, 10.00-12.00 saatleri arasında Gazeteci Yazar Murat Ağca’nın moderatörlüğünde, Youtuber Tuğçe Yılmaz, Youtuber Seda Altın, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Seyit  BilalPorsun, Milli Eski Atlet İsmail Akça ve spor eğitmeni NaummanMazıcıoğlu’nun katılımı ile Sporun Mutfağındakiler Paneli gerçekleşti.
Panel kapsamında panelistler sporun ne olduğu, branşların nasıl seçilmesi gerektiği, beslenmenin spordaki önemi ve Mersin Maratonu gibi konularda katılımcıları bilgilendirdi. Toplumda spor kültürünün yaygınlaştırılması gerektiği üzerinde duran panelistler, tecrübelerini aktardı.
Fuar etkinlikleri kapsamında ayrıca halk oyunları ve müzikal gösterileri, zumba, rockandroll ve hip hop gibi dans gösterileri ile Mersinliler eğlenme fırsatı buluyor.
15 Aralık Cumartesi günü devam edecek olan fuarda yine sabah sporu ile başlayacak ve Sporun Mutfağındakiler Paneli ile devam edecek. Saat 10.00-12.00 arası Gazeteci Uğur Önver’inmoderatörlüğünde düzenlenecek olan panelde CNN Türk Spor Müdürü Cem Yılmaz, Türkiye Atletizm Federasyonu Eski Başkanı Mehmet Terzi, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Yurdadön, eski atletlerden Veli Ballı ile Serap Aktaş Mersinliler ile bir araya gelecek.
Saat 13.00-15.00 arasında da DHA Spor Müdürü Uğur Demirkırdı’nınmoderatörlüğünüüstlendiği Sporun Mutfağındakiler Paneli’nde Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, spor eğitmeni İnanç Akbaş, efsane atlet İsmail Akçay, eski atlet Ahmet Altun deneyimlerini paylaşacak.
Fuarda müzikal dinletisinin yanı sıra salsa, rueda, sirtaki, zumba, hip hop gibi gösteriler ile Mersinliler eğlence dolu dakikalar geçirilecek. Fuarın son günüde ise Mersinlilerin yakından tanıdığı ve Pop Latin Müziğin sevilen isimlerinden GattoGabriel vereceği konser ile Mersinlilere unutulmaz bir fuar günü yaşatacak.


0 Yorumlar

Yorum Gönder