İBRAHİM AMCA ARTIK EVDEN ÇIKABİLECEK


Mersin’in Mut İlçesiKöselerli Mahallesi’nde yaşayan 88 yaşındaki İbrahim Arslan, hem Parkinson, hem de Alzheimer hastalıklarıyla boğuşan ve bir de bacağı kırılınca neredeyse 1 yıldır evden çıkamayan İbrahim amca, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın gönderdiği tekerlekli sandalye ile artık hapsolduğu evinden dışarı çıkabilecek.
 “Bize En Büyük Yardımı Kocamaz Başkanımız Yaptı”
 Mut’un Köselerli Mahallesi’nde evlatları ile birlikte yaşayan İbrahim Arslan, önce Parkinson hastalığı ile ardından Alzheimer ile mücadele etmeye başladı. Tam 11 yıldır gelini tarafından bakımı yapılan İbrahim Arslan, bir de bacakları kırılınca yaklaşık 1 yıldır yaşadığı evden dışarı çıkamaz oldu.
 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ulaştıktan sonra kendi imkanları ile alamadıkları tekerlekli sandalyeye kavuşan Arslan ailesi, kendilerine yapılabilecek en büyük yardımın tekerlekli sandalye olduğunu anlattı.
 11 yıldır kayınbabasının yanında olan ancak son 1 yıldır gideceği her yere sırtında götürüp getirdiğini anlatan İbrahim Arslan’ın gelini Aysel Arslan,“Allah başkanımızdan razı olsun eli öpülecek adam” sözleriyle teşekkürlerini iletti.
 Aysel Arslan, kayınbabası İbrahim Arslan ve neler yaşadığı ile ilgili “Bu tekerlekli sandalyeyi alma çaremiz yoktu. Allah başkanımızdan razı olsun. Bunu bize gönderdiler, bana en büyük yardımı yaptılar. Tekerlekli sandalye yokken babamı her yere sırtımda götürmek zorunda kalıyordum. Burada kardeşleri var ama götüremiyordum. Babam da evde oturmaktan sıkılıyor, bu sefer sıkıntıdan dolayı bana eziyet ediyordu. Bir komşu görse iki dakika bir şeyler konuşsa kendisi de rahatlıyor. Ama şimdi bu tekerlekli sandalye ile kardeşlerinin yanına götürürüm, bir saat sonra gider alırım. En azından canı sıkılmaz, o da açılır. Babam benim sırtımda bir yüktü, çünkü alana bile ben sırtımda çıkarmasam çıkamazdı. Ama şimdi her yere götürebilirim. Hem Parkinson hastası hem Alzheimer hastası. Şubat ayında bacağı kırıldı. 4-5 ay sürdü iyileşmesi. Tam ayağa kalktı, düzeldi derken bizi yaylaya gidiyor sanıp koşarken düştü, bu sefer diğer bacağı kırıldı. O günden beri de hiç ayağa kalkamaz oldu. Buradan ambulans çağırıp hastaneye gidiyoruz, dönüşte de taksi tutmamız gerekiyor. Birinde tutsak diğerinde tutamıyoruz. Ama şimdi rahatça hastaneye de götürüp getirebilirim. Bana ayda iki bin lira verseler bu kadar mutlu edemezlerdi. Başkanım eli öpülecek adam. Benim çektiğimi kimse bilemez” derken gözyaşlarına hakim olamadı.

Tekerlekli sandalye ile artık kayınbabasını her yere götüreceğini anlatan Aysel Arslan, “Bundan sonra bol bol gezdireceğim. Gezemediği için çok sıkılıyor. Sıkılınca da huzursuz oluyor eziyet ediyor. Normalde kimseye zarar vermez ama sıkıldığı için yapıyor. Hava iyileşsin hemen kardeşlerinin yanına götürüp getireceğim. Birbirimize çok alıştık. 11 yıldır 1 metre bile ayrılmadık. İlaçlarını yazdırmaya gitsem bile 2 saat görmeyince nereye gittin diye ağlayacak oluyor. Ama şimdi artık hep beraber gezeriz, istediği yere götürürüm onu” sözleriyle tekerlekli sandalye ile hayatlarının değiştiğini aktardı.


0 Yorumlar

Yorum Gönder