BAŞKAN CAN, “BİZİM İŞİMİZ BELEDİYECİLİKTİR”


Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, hizmette sınır tanımadıklarını, işlerinin belediyecilik olduğunu söyledi.
Tekbaraka mevkiinde yapılan Hizmet Bilgilendirme Toplantısında Topçu, Tepeçaylak, Muratlı-Kütüklü, Kumdere, İncirgediği ve Özlüce Mahallelerini kapsadı.
Yoğun katılımın olduğu Tekbaraka Mevkiinde Belediye Başkanı Şevket Can, alkışlarla karşılandı.
Göreve geldikleri günden bu yana Tarsus Belediyesi olarak 51 hizmeti açmanın mutluluğunu hemşehrileriyle birlikte yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, yaptığı ve yapacağı hizmetleri anlattı.
Başkan Can, “Köylerimiz mahallelerimiz Tarsus Belediyesi sadece hizmet yapmıyoruz. Bizler aynı zamanda bayrağını, vatanını, dinini, imanını seven insanların sayısını arttırıyoruz. Bizleri sadece belediye başkanı olarak görmeyin. Biz 336 bin insanımızın burnunun dahi kanamaması için mücadele ediyoruz. Yarınlar için, çocuklarımızın geleceği için mücadele ediyoruz. Projelerimizi de buna göre geliştiriyoruz. Çünkü bizler birliğin adresiyiz. Çünkü bizler hizmetin adresiyiz. Çünkü bizler kardeşliğin adresiyiz. Huzurun adresiyiz. Güvenin adresiyiz. Tarsus Belediyesi amatörlere teslim edilemez. Belediyecilik tecrübesi olmayanlara teslim edilemez. Zaten bu insanlara baktığımız zaman, Tarsus’ta beni şu köye götür desek, köyün yolunu bilmez, mahalleyi bilmez, Belediyenin bütçesini bilmez, Belediyede ne yapılıyor bunları da bilmez. Çıraklığını yapmadığın bir işin ustalığını yapamazsın. Burada çoğunuz çiftçisiniz. Tarlaya ne gübre atılacak hepiniz bilirsiniz. Tarlaya ne ilaç atılacak hepiniz bilirsiniz. En iyi bilen sizlersiniz. Bizimde en iyi bildiğimiz iş belediyecilik. Bizde bu işin mutfağından geliyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluğunu mutluluk olarak görüyoruz. Çünkü biz ayrım yapmadık, ayırmadık. Rabbimin rızasını kazanmak için sizlere hizmet ettik” dedi.
Tarsus’a yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şevket Can’ı tebrik eden Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, üretken belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını ifade etti.
Başkan Tuna, daha sonra yaptığı ve yapacağı hizmetlerden bahsetti.
Toplantı sonunda Başkan Can ve Başkan Tuna mahalledeki vatandaşlara şemsiye, çocuklara futbol topu hediye etti.

0 Yorumlar

Yorum Gönder