BAŞKAN CAN, 8 ARALIK CUMARTESİ NOTER HUZURUNDA KURALARI ÇEKECEĞİZ


Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, belediye olarak yapacak oldukları toplu konut için müracaat eden hemşehrileriyle bir araya geldi.

Hiç kimseye torpil ve tolerans tanımayacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Şevket Can, hak, hukuk ve adalet ne ise ona göre hareket edeceklerini söyledi.

Başkan Can, ‘’Kıymetli hemşehrilerim bende sizler gibi heyecanlıyım. Heyecanlı olmakla birlikte mutluyum. Gerçekten çok güzel bir projeye parmak basmanın mutluluğunu ve heyecanını sizler gibi bende yaşıyorum. Öncelikle bizlere 5-23 Kasım müracaat tarihine kadar. Ön kayıt ile müracaat ederek, bizlere inandığınız için, bizlere güvendiğiniz için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim hepinizden razı olsun. 2+1Toplam 388 daire, 3+1 64 daire olmak üzere toplam 472 konut dairesi yapacağız. 

Müracaat tarihi sonuna kadar bizlere 1342 vatandaşımız müracaat etti. Buradan şunu belirtmek istiyorum 472 aileye konut çıkacak belki kurada ama sizlerdeki bu heyecan, sizlerdeki bize olan güvenden dolayı rabbimin izniyle sizlerin duası ve desteğiyle bu 1342 aileye ev verene kadar konut projesine devam edeceğim. Yol haritamızı sizlerle birlikte paylaşarak emin adımlarla bu süreci birlikte götüreceğiz. Bu hafta yol haritamız belli oldu. Biz resmi bir kurumuz, bizim her şeyimiz resmidir. Bizim hiç kimseye karşı toleransımız olmadı, olmayacakta. Kesinlikle torpil tolerans yok. Hak ne ise, hukuk ne ise, adalet ne ise o yerini bulacak. Emin olun bizim yaptığımız her iş noter huzurunda, kanuni, nizami çerçeveler içerisinde yapılacak. Hiç birinizin hakkını yemeden, haklarınızı koruyarak kuralar çekilecek. İnşallah rabbimin izniyle önümüzdeki hafta 8 Aralık Cumartesi saat 10.00’da bu mekanda belediye meclis salonumuzda noter huzurunda kura çekimi gerçekleşecek. Kuralar çekildikten sonra kurada çıkan üyelerimiz 10 Aralık Pazartesi’den itibaren arkadaşlarımızın yönlendireceği banka numarasına peşinatlarını yatırıp dekontlarını bize getirecek. Ondan sonra sürecimiz başlıyor.

 472 konutla ilgili kurada çıkan hemşehrilerimiz peşinat paralarını yatırdıktan sonra temel atma merasimine geçeceğiz. Şayet kurayla ev çıktı peşinat parasını yatırmadı. Burada da tamamen prosedür işlenecek. Peşinatı yatıramadı dediğimiz tarihlerde, kural başlıyor. Dediğimiz başlangıç ve bitim tarihlerinde peşinat parasını yatırmayan direk eleniyor. Hiç kimse bize bu konuda gönül koymasın. Kura çektiğimiz konutlara birde yedek üye seçeceğiz. Yedek üyelerinde hakkını koruyacağım. Ülkemizde ekonomik kriz olmasına rağmen, banka faizlerinin çok yüksek olmasına rağmen biz banka faiziyle sizlerle yola çıkmıyoruz. Bu inşaatları yapabilmemiz için bütün üyelerimizin zamanında parasını getirmesi ve üyelerimizin aydan aya düzenli bir şekilde taksitlerini yatırması gerekiyor. 

Bizim sizlerden tek ricamız tek isteğimiz budur. 1342 rakamını hiçbir zaman için unutmayın gerçekten bir daha Rabbimin izniyle, sizlerin duası ve desteğiyle Rabbim bu görevi bana nasip ettiği zaman bir daha ki toplu konutla ilgili üye almayacağım. Niçin almayacağım biliyormusunuz? Kurada çıkmayanları buradan belirleyeceğim. Sizleri ev sahibi yapana kadar bir tane dahi üye almayacağım.Tabi gazilerimizi de unutmadım. Gazilerimizden bize gazilik belgesiyle müracaat eden anne ve baba veya birinci dereceden akrabası şu anda gazilik belgesiyle ulaşan 16 üyemiz var. Hepinizin ricasıyla gazilerimizi kuraya tabi tutmuyorum. Gazilerimizin evine hayırlı uğurlu olsun diyorum’’ dedi.
Belediye Başkanı Şevket Can, toplantı sonunda tek tek hemşerileriyle tokalaşarak yolcu etti.

0 Yorumlar

Yorum Gönder