BAŞKAN TUNA, DİYABETE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YÜRÜDÜToroslar Belediyesi; 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Toroslar Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile Akbelen Mahallesi’ndeki Koray Aydın Stadı’nda farkındalık yürüyüşü düzenledi.
TORTEK bünyesindeki Sağlıklı Yaşam Merkezi kursiyerlerinin ve vatandaşların da hazır bulunduğu etkinliğe; Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da katılarak, destek verdi.
Kursiyerler ve vatandaşlarla birlikte ‘Şeker Hastası mısın? O zaman Diyet ve Egzersiz Yapmalısın’ pankartını açarak stadın çevresinde yürüyen Başkan Tuna, diyabetin tanınması ve korunma yollarının bilinçlendirilmesi konusunda dikkat çekmeye çalıştı.
Başkan Tuna, yürüyüşün ardından yine katılımcılarla birlikte Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları tarafından kurulan şeker ölçüm standında; kilo kontrolü ve kan şeker düzeylerinin ölçümünü yaptırdı.
Günün anısına tüm katılımcılara çanta ve şapka hediye ederek, sağlıklı günler dileyen Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; uzmanların yaptığı araştırmalara göre diyabeti önleminin en önemli yolunun diyet ve egzersizden geçtiğine dikkat çekti.
Kısa adı TORTEK olan Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları bünyesinde açtıkları Sağlıklı Yaşam Merkezine gelen kadınlara yaşam boyu spor yapma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Tuna, kendisinin de günde en az 10 bin adım yürüyüş yaptığını vurguladı.
“Bu tür etkinlikleri çok önemsiyor ve destekliyoruz.Amacımız, mutlu Mersin ve dolayısıyla mutlu Türkiye’dir” diyen Başkan Tuna; “Toroslar Belediyesi olarak, 14 Kasım Diyabet Günü dolayısıyla Toplum Sağlığı Merkezimiz ile birlikte diyabet hastası olabilme ihtimali olan insanlarımızda farkındalık oluşturmak adına bir etkinlik düzenledik.Uzmanlara göre diyabeti önleminin yolu diyet ve egzersizdir.Onun için TORTEK himayesindeki hanımefendiler her sabah bu stadımızda en az 15 bin tur atarak, günlük egzersizlerini yapmaktadırlar. Bugünkü yürüyüşlerine biz de iştirak ettik. Diyabetle mücadelede; hareket etmenin, sporun ve sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çektik.Bu vesileyle tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyor ve herkesi kontrollü bir şekilde diyet ve egzersiz yapmaya davet ediyoruz” dedi.0 Yorumlar

Yorum Gönder