BAŞKAN İLK: GERİCİLİK,ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLIĞI DEVLET KATINA YERLEŞMİŞTİR


CHP  Tarsus İlçe Başkanı ilk,  yaptığı yazılı açıklamada ‘’gericilik, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı devlet katına yerleşmiştir’’ dedi.

Başkan ilk, gündeme dair yaptığı açıklamada ‘’Devletin ve cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün,ölüm yıldönümü olan 10 kasım gününe dair iki fotoğraf karesi,rejimin nasıl değiştiğinin açık kanıtıdır.

Cumhuriyetin ilk yıllarında temeli atılan fabrikalar tasfiye edilmiş,üretim üzerine kurulu ekonomik kalkınma anlayışı,dışa bağımlı rant ekonomisi uğruna terk edilmiş,cumhuriyetin abidesi eserleri yıkılmış,Atatürk Orman Çiftliği dahi yok edilmişken onlarca işçinin hayatını kaybettiği,haklarını aradığı için tutuklandığı bir havalimanının Anıt Kabir özel defterine yazılması,kurucu rejimin vizyonundan ne kadar uzaklaştığının göstergesidir.
İkinci fotoğraf karesi ise Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın,9 Kasım günü devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımıza düşmanlığı ile bilinen gerici Mısıroğlu’nu ziyaret etmesi  ziyaretin 10 Kasım günü basına servis edilmesidir.
Günlerdir bütçesi ve yeni personel alımları ile gündemde olan Diyanet’in en tepesindeki isim,tüm ömrünü cumhuriyet ile hesaplaşmaya adayan bir isme ‘’geçmiş olsun’’ ziyaretinde bulunuyorsa,rejim değişikliğine dair ancak bu kadar sembolik bir ziyaret yapılabilirdi.
Kuruluş emrini Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı’nın,Cuma hutbesinde tek kelime Atatürk’ten bahsetmezken,bir Atatürk düşmanının ziyaret edilmesi,nasıl bir gerici kuşatma ve devlet katının işgal edildiğinin fotoğrafıdır.
Bu ziyaret iddia edildiği gibi insani duygularla yapılmış,basit bir hasta ziyareti olmayıp aksine gericiliğe mesajlar içeren,art niyet dolu Atatürk düşmanlığının dışa vurumudur.
Diyanetin başındaki zat,herhangi bir kişi değil,aldığımaaşı,giydiğicübbeyi,bindiği lüks arabayı,korumasına kadar hepsinin parası vatandaşın cebinden çıkıyorsa bunu sorgulamak başta CHP olmak üzere her yurttaşın sonuna kadar hakkıdır,yapılan ihanetin bedelini de er ya da geç ödeyecektir.
Ali Erbaş’ın Mısıroğlu ziyareti bir ‘’fesli meczup ‘’ ziyareti değildir.Mısıroğlu,mevcut iktidarın sırtını dayadığı ‘’Lozan zafer değil,hezimettir ‘’ , ‘’CHP camileri ahır yaptı ‘’ gibi bir çok yalan hikayenin de sahibidir.
Böylesine yalancı bir kalemsöre yapılan resmi ziyaret yeni rejimin kimleri ‘’saygıdeğer’’ gördüğü ve yaslandığının fotoğrafıdır.
Unutulmasın…! Her sahtekarın,herhainin,her kul hakkı yiyenin gerçek bir sonu vardır.
Diyanet İşleri Başkanlığı koltuğu cumhuriyet tarihine ihanet,Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret koltuğu değildir.
O nedenle bu zat,derhal o koltuğu terketmelidir’’ dedi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder