BAKİ ŞİMŞEK: İNŞAAT SEKTÖRÜ BATIYORMHP Mersin milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel Kurulunda Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik  sorunları gündeme getirdi. 
Şimşek yaptığı konuşmasında “ Türk Lirası karşısında dövizde fiyatların yükselmesinden dolayı inşaat sektöründe çok büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Seçim bölgem olan Mersin'de neredeyse demir, çimento satan, inşaat malzemesi satan firma kalmamıştır. Birçoğu iflasını istemiş, birçok firma da konkordato ilan etmiştir. İnşaat firmalarıyla özellikle inşaat sektöründeki kriz aralık, ocak aylarında daha yüksek düzeyde hissedilecek ve piyasaları ciddi anlamda etkileyecektir. Onun için, devletimizin öncelikle faiz oranlarını düşürmesini, inşaat sektöründeki firmalara borç ertelemesi yapmasını ya da yeni kredi imkânları, kredilerini yenileme imkânı tanımasını gerekmektedir “ ifadelerini kullandı.

“Elektrik, Doğalgaz ve Akaryakıt indirim yapın”
Dövizde olan normalleşmeyle beraber elektrik ve doğalgaz fiyatlarında yeteri kadar azalmanın olmadığını dile getiren Şimşek”Elektrik, doğal gaz ve akaryakıtta da indirime gidilmesini ve piyasaların bir nebze olsun nefes almasını talep ediyorum. Aksi takdirde, gerçekten 2019'a çok sıkıntılı bir şekilde gireceğiz. Firmalardan daire alan binlerce insan, binlerce vatandaş da mağdur olacak” şeklinde konuştu.
  

0 Yorumlar

Yorum Gönder