20 BİN ÜYE BİN 300 HEDİYEMezitli Belediyesi’nin vatandaşların hizmetine sunduğu Mezitli Kart, kullanıcılarının sayısı 20 bini aştı. 20 bininci üyesine özel bir hastanede tam sağlık taraması ve belediyenin kurslarından herhangi birisine bir yıl boyunca ücretsiz katılım veren Mezitli Kart, bugüne kadar üyeleri arasında yaptığı çekilişle bin 300 hediye dağıttı.

Mersin’in indirim sağlayan tek kartı olma özelliği taşıyan Mezitli Kart, avantajlarının yanında her ay üyelerine kazandırdığı hediyelerle de sevindirmeye devam ediyor. Yıl boyu kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunan Mezitli Kart’ın üye sayısı 20 bini aştı.

MEZİTLİ KART KENDİMİ ÖZEL HİSSETTİRİYOR
20 bininci Mezitli Kart üyesi olan üniversite öğrencisi Dicle Bahar Emir, Mezitli Belediyesi tarafından ilçenin en önemli hastanelerinden birisi olan City Hospital tarafından tam sağlık taraması ve belediyenin kurslarından herhangi birisine bir yıl boyunca ücretsiz katılım hediyesi verildi. Ödülünü almak için Mezitli Belediyesi içerisinde bulunan Mezitli Kart ofisine gelen Emir, şaşkınlığını gizleyemedi.

Sayısız avantaj sağlayan Mezitli Kart sahibi olmak için başvuru yapan 20 bininci kişi olmasının kendisi için sürpriz olduğunu ifade eden talihli Emir, “Kendimi özel hissettiren Mezitli Kart’ın böyle özel bir üyesi olmak beni çok mutlu etti. Üstelik benim için çok değerli olan hediyelere de sahip oldum. Başta Başkanımız Neşet Tarhan olmak üzere bu imkânları sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

BİN 300 HEDİYE DAĞITILDI
Üye sayısı 20 bini aşan Mezitli Kart, kura sonucu belirlediği üyelerine dağıttığı hediye sayısı bin 300’ü aştı. Üyeleri arasında yapılan çekilişte, bisikletten sağlık paketine, lüks bir yemekten USB belleğe, aktivite olanaklarından sinema biletine kadar onlarca hediye şanslı kişilerle buluştu.Ekonomik avantajların yanı sıra sosyal projelere de destek veren Mezitli Kart, gıda yardımı, kütüphaneye kitap toplama kampanyası, sokak hayvanlarına mama bağışı kampanyası, kız öğrencilere eğitim yardımı yapılmasını sağladı. Öte yandan Mezitli Kart, Mezitli’nin Filizleri projesi, Süper Bir Gün etkinlikleri, balkon süsleme etkinlikleri, engelliler için yapılan etkinlikler gibi çok sayıda sosyal projede de yer aldı.

MERSİN’İN TEK AVANTAJ KARTI
Mezitli Kart ile ilgili açıklama yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Kart’ın vatandaşlar tarafından sevilmesinde yapılan kampanya ve etkinliklerin önemli olduğunu ifade ederek, “Büyük avantajlar sağlayan Mersin’in tek karttı olan Mezitli Kart büyümeye devam ediyor. Her ay 250 üye firma tarafından kart sahiplerine hediyeler veriliyor. Kart üyelerimiz belediyemizin imkânlarından indirimli olarak yararlanıyorlar. Sadece Mezitli’den değil, Mersin’in her yerinden üye olan vatandaşlarımız var. Bu denli büyümesi ve sahiplenilmesi belediyemiz için gurur verici bir durum” dedi.

ÜNİVERSİTELERDE DERS OLDU
Mezitli Kart’ı birçok belediyenin örnek aldığını belirten Başkan Tarhan, Mezitli Kart’ın üniversitelerde araştırma konusu olduğunu ve pek çok belediyenin bu kart uygulamasına başlandığını dile getirdi. Mezitli Kart’ın düzenlediği sosyal kampanyalarla önemli bir görev üstlendiğini de vurgulayan Başkan Tarhan, “Mezitli Kart ayrıcalığını tüm Mersinliler ve Mezitlililer yaşıyor, çünkü bu karta sahip olan vatandaşlarımız sağlık sektörü, süpermarketler, alışveriş merkezleri ve çeşitli iş yerlerinde belirli oranda indirimden yararlanıyorlar. Kartımız ekonomik yönden fayda sağlarken, aidiyet duygusu da yaratıyor. Mezitlili olmanın ayrıcalıklı olduğunu bu kartımız göstermiş oluyor” diye konuştu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder