ZABITA VE POLİS’DEN KAÇAK TÜTÜN VE SİGARA BASKINITarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleriyle birlikte Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) Grup Amirliği Ekipleri bandrolsüz kaçak tütün ve sigara satışına yönelik ortak çalışma yaptı.

Zabıta Ekipleri ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) Grup Amirliği ekipleri tarafından gerçekleşen baskında 100 kg kaçak tütün ve çok sayıda kaçak sigara ele geçirildi.

Mithatpaşa mahallesi Mehmet Akif Ersoy caddesi üzerinde bulunan bazı işletmelerde yapılan denetim sonucunda müsaderesi yapılan gümrük kaçağı 100 kg tütün zabıta ekipleri tarafından imha edilerek, geriye kalan 73 adet makaron sarma makinası, 34 adet bandrolsüz nargile tütünü, 5 adet Küba tütünü, 10 paket ( 2000 Adet  ) içime hazır doldurulmuş makaron, 161 paket makaron, ( 32.200 adet ) boş makaron, 1.150 gr. beyaz renkli filtre Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) Grup Amirliği ekiplerine teslim edildi.

Ürünlere el koyan ekipler, kendi yönetmelikleri ve kanunlar çerçevesinde iş yerlerine ve kişilere yasal işlem başlatıp, idari cezalar uyguladı.
Daha sonra şahıslar hakkında adli işlem başlatılmak üzere ilçe emniyet müdürlüğüne geçildi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder