SERDAL KUYUCUOĞLU: HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIMCHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, “Mersin’in ve Mersinlinin her derdi ve her sorunu bizimde sorunumuz olacak.  Bu anlayışla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayım. Herkesin, her kesimin, her kimlikten, her inançtan, her siyasi düşünceden hemşehrimin oyuna talibim. Herkesin başkanı olacağım. Enerjime, Mersin’e, Mersinlilere,sizlere güveniyorum. Farklı bir Mersin bizi bekliyor” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvuru dosyasını Cuma günü CHP İl Başkanlığı’na sunan Serdal Kuyucuoğlu, Cumartesi günü görkemli bir toplantı düzenleyerek partililerle kucaklaştı ve neden aday adayı olduğunu anlattı.
Konuşmasına  “Ben bu kentte doğdum,bu kentte yaşadım,ben bu kentte çalıştım. Bu kentin sokaklarını da, dününü de, bugününü de biliyorum. Bu kenti de, bu kentin insanlarını da tanıyorum.Ben bu kenti sizlerin de desteği ile yönetmeye talibim” diyerek başlayan Serdal Kuyucuoğlu,  “Ülkemizde aradığımız hakkı-hukuku-adaleti yerelde Mersin’de sağlama hedefimiz var.Zenginleşeceğiz ve zenginliğimizi paylaşacağız. Toplumun örgütlenmesine destek vereceğiz” dedi.

‘UCUZ, GÜVENLİ, HIZLI ULAŞIM’

Yapılan birçok araştırmaya göre Mersin’in en önemli sorununun ulaşım ve trafik olduğunu vurgulayan Serdal Kuyucuoğlu, “Bir mühendis ve ulaştırma uzmanı olarak raylı sistemin de içinde olduğu çözümlerle ulaşım sorununu çözmek önceliğimiz olacaktır. Ucuz, güvenli, hızlı sistemlerle ulaşım sorununu çözeceğiz” diye konuştu.

‘ÇOK KÜLTÜRLÜ, ÇOK KİMLİKLİ YAPIYI FIRSATA ÇEVİRECEĞİZ’

Belediyeyi katılımcı bir anlayışla yöneteceklerini söyleyen Serdal Kuyucuoğlu, “Liyakatlı olacak, faziletli olacağım. Dinamik, yenilikçi ekiplerle çalışacağım.Kentimizdeki işinin ehli uzmanlardan faydalanacağım. Araştırma ve geliştirmeye önem vereceğim. Belediyeyi Sivil Toplum Kuruluşları ve halkla yönetmeyi, sözde değil, özde gerçekleştireceğiz. Soracağız, danışacağız, yönetime katacağız.Mersin’in neyi var, neyi yok envanterini çıkardık. Programımız hazır.Stratejik planımız hazır. Yıllarca Mersin’in sorunları ve çözümü için projeler ürettim. Bu benim işim. Yangından mal kaçırır gibi geçirilen imar planlarını, Mersin’in ihtiyaçlarına göre yeniden ele alacağız. Mersin’i gelecek kuşaklara taşıyacak planlamasını yapacağız, yatırımcının önünü açacağız.  Mersin’i dünyada tanınır, bilinir yapma hedefimiz var. Çok kültürlü, çok kimlikli Mersin’in bu yapısını fırsata dönüştüreceğiz. Kültürlerin kaynaştığı, kültürlerin korunduğu, geliştirildiği bir kent yaratacağız. Mersin’i bir kültür kenti, sanat ve sanatçı kenti yapma hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

‘MERSİN’İ TANITACAĞIZ, DIŞ TURİZME AÇACAĞIZ’
Çok odaklı ekonomik yapıya sahip Mersin’in lojistik, turizm, tarım kenti olduğuna işaret eden Serdal Kuyucuoğlu,  “Mersin bir lojistik kenti ama modern bir lojistik merkezi ve nakliyeciler sitesi yok. Bu eksiği süratle gidereceğiz.  Mersin bir turizm kentidir. 100 bine yakın ikinci konutu ve yazlığı ile önemli bir iç turizm kentidir. İkinci konutları, yazlıkları turizme açma projesini hayata geçirerek atıl kapasiteyi değerlendireceğiz. Bu sayede hem konut sahibi, hem Mersin kazanacak, istihdam sağlanacak. Mersin’i tanıtacağız, dış turizme açacağız. Kırsal turizmi destekleyeceğiz.Ören yerlerine, tarihimize, sahip çıkacağız. Kruvaziyer iskelesi yaparak, kruvaziyer turizminde Mersin’i destinasyon yapacağız.  Tarsus-Kazanlı turizm bölgesini hayata geçireceğiz.İlan edilmiş olan Narlıkuyu, Ovacık, Melleç, Kaledran, Karboğazı turizm bölgelerinin biran önce hayata geçmesi için takipçisi olacağız, altyapı çalışmalarını öncelikle gerçekleştireceğiz” dedi.

‘ÇİFTÇİYİ, ÜRETİCİ BİRLİKLERİNİ DESTEKLEYECEĞİZ’
Mersin’in 7.5 milyar liralık bitkisel üretimle Türkiye’nin en önemli tarım kenti olduğuna işaret eden Serdal Kuyucuoğlu, Mersin’in Türkiye’nin meyve üretiminin yüzde 12’sini karşıladığını, örtü altı meyve üretiminde, muz, çilek, limon, keçiboynuzu, şeftali ve narenciye üretiminde Türkiye birincisi olduğunu vurguladı.
Kuyucuoğlu, “Ancak AKP’nin tarım politikaları nedeniyle ülke tarımı çöktü, her şeyi ithal eder olduk.  7,5 milyar liralık üretimin ne kadarı üreticinin cebinde kalıyor, belli değil.Tarım ürünlerimizin değerinde satılması için soğuk zincirler, depolama, ambalaj, tanıtım ve pazarlama konusunda yerel yönetim olarak yönlendirici ve destekleyici olacağız. Üretici birliklerini destekleyecek. Sözleşmeli üretim ile çiftçimize sahip çıkacağız.Köylülerimiz borç ve geçim sıkıntısından köylerini terk etmeyecek. Üretecek ve emeğinin karşılığını alacak. Tarım Teknoloji merkezi kuracağız. Tarımsal araştırmalar ile yeni ürünler geliştireceğiz” dedi.
‘YANLIŞ SURİYE POLİTİKASININ ALTINDA MERSİN KALDI’
AKP hükümetinin yanlış yatırımlarının, günübirlik rant politikalarının, israfın ve borcu borçla kapatma politikalarının ülkeyi uçuruma sürüklediğini savunan Serdal Kuyucuoğlu, şunları söyledi:
“AKP’nin yanlış politikaları nedeniyle; köylü borçlu, emekli borçlu, memur borçlu, devlet borçlu, işadamı borçlu. AKP’nin yanlış siyaseti Türkiye’yi dünyada yalnızlaştırdı.  Tayyip Erdoğan; Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanı olarak Esat ve Suriye’yi yıkmaya çalıştı ama sonuç olarak yıkıntının altında binlerce can kaldı. Türkiye, Mersin kaldı. Hepimiz kaldık. Mersin’de 260 bin göçmenimiz oldu. Sosyal ve ekonomik dengeler bozuldu. Bu sorunları çözmek görevi de bizlere kaldı.  Türkiye dünyada yalnızlaştı. Ey Amerika, ey Almanya demekle bu işler olmuyor. Faturası millete çıkıyor. Tayyip sayesinde ekonomi batıyor, insanlar batıyor, şirketler, esnaf batıyor.Borç içindeki memur batıyor, işçi batıyor, emekli batıyor. Bir tek saray batmıyor çünkü hazine anahtarı damadın elinde. Bütçeleri artık TBMM yapmıyor, TBMM’ye hesap veren yok. Milletin malı denizpolitikası iktidar politikası oldu. Bu yağma politikasına karşı mücadele de bizim işimiz, Mersinlilerin işi. Mersin ve Mersinlilerin kaynaklarını kimseye yedirmeyeceğiz.”

‘ HER KESİMİN OYUNA TALİBİM’

Konuşmasında Mersin ekonomisinin canlandırılması için neler yapacaklarını da anlatan Serdal Kuyucuoğlu, Mersin’de 447 bin 315 aktif çalışan, 38 bin 500 işyeri, 52 bin esnaf, 60 bin çiftçi olduğunu vurguladı.
“Yatırımcının önünü açacağız” diyen Kuyucuoğlu,  “Organize sanayiler, Küçük Sanayi Siteleri kurarak yatırımcı ve esnafımızın modern, çağdaş mekânlarda hizmet etmesini sağlayacağız. Çevreye sahip çıkacağız. Mersin’deGüneş Enerjisi ve Rüzgar Enerji santrallerini destekleyerek, enerji ihtiyacımızı doğal enerjilerden karşılayacağız. Mersin’i yeşil kent yapacağız.İstihdam yaratanı destekleyeceğiz. Mersin’e yatırımı çekmek için her tür çabanın ve çalışmanın içinde olacağız.Gençlerimizi geleceğimiz, emeklileri geçmişimiz, kadınlarımızı toplumun dinamik gücü anlayışı ile çalışacağız. Muhtarlarımızı bölgesinde belediyenin temsilcisi, gözü, kulağı anlayışı ile her tür ihtiyacını karşılayacağız. Gençlerimizin barınma, yurt ihtiyacını kısa sürede atıl kapasiteleri de devreye sokarak çözeceğiz.  Mersin’in ve Mersinlinin her derdi ve her sorunu bizimde sorunumuz olacak.  Bu anlayışla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayım.Mersin’i seviyorum, sizleri seviyorum. Herkesin, her kesimin, her kimlikten, her inançtan, her siyasi düşünceden hemşehrimin oyuna talibim. Herkesin başkanı olacağım. Kendime güveniyorum. Enerjime, Mersin’e, Mersinlilere,sizlere güveniyorum. Farklı bir Mersin bizi bekliyor.Mersin’i kazanacağız.Mersine bizimle yeni bir yönetim anlayışı geliyor” diye konuştu.


0 Yorumlar

Yorum Gönder