ŞAMPİYONLARIN İZİNDE PROJESİ MERSİN'DEErsin Düzen'in Moderatörlüğünde Eski Milli Voleybolcu Neslihan Demir Güler, “Şampiyonların İzinde” projesi kapsamında Mersinli gençlerle buluşacak.

Şampiyonların İzinde Projesi,  farklı branşlarda spor hayatını sürdüren sporcuların, alanlarında ulusal veya uluslararası başarılar elde etmiş üst düzey sporcularla bir araya getirilerek bu kişilerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmalarını sağlamayı ve yıldız adaylarının spor hayatlarına katkı sağlamalarını amaçlayan bir gençlik ve spor projesi olarak hayata geçiriliyor.

Projeyle, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonlarında ya da takım sporlarında önemli başarılar elde etmiş sporcular, geleceğin spor yıldızı adayları ile bir araya gelerek bilgi birikimlerini genç sporcularla paylaşacaklar.
Proje kapsamında ayrıca, geleceğin yıldız adaylarına dopingle mücadele konusunda hak ve sorumlulukları ile ilgili bilgilendirmeler de yapılacak. Genç sporculara ve antrenörlerine,  dopingden arındırılmış sporun ve centilmenlik ilkelerine bağlı temiz sporun önemi  anlatılacak. Ayrıca önleyici ve koruyucu çalışmalar kapsamında bağımlılık nedir, bağımlılığın insan hayatına ve sağlığına olumsuz etkileri nelerdir gibi konularda genç sporculara farkındalık eğitimleri de verilecek.

“Şampiyonların İzinde” projesi kapsamında Eski Milli Voleybolcu Neslihan Demir Güler, Ersin Düzen'in Moderatörlüğünde 9 Ekim 2018 Salı günü saat 15.00'da Toroslar 1000 Kişilik Spor Salonunda Mersinli gençlerle buluşacak.

0 Yorumlar

Yorum Gönder