MEDİCAL PARK’A 11 YENİ HEKİMwww.tarsuskentgazetesi.com-Medical Park Tarsus Hastanesi, başta kadro, teknoloji ve yapılan işlemler olmak üzere her alanda büyüme ve gelişmelere sahne olmayı sürdürüyor. 2011’de hizmete giren Medical Park Tarsus Hastanesi’nin Genel Müdürü Üroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Zeynel Canoğulları, son 3 ayında 10 yeni uzman hekimi ve 1 diş hekimini daha kadrolarına kattıklarını söyledi. Genel Müdür Dr. Öğretim Üyesi Canoğulları, şu anda hastanede 9’u profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi olmak üzere 44 hekim, 1 diş hekimi, 1 psikolog, 1 diyetisyenin görev yaptığını belirtti.

BİR ADIM DAHA GÜÇLENDİ
Medical Park Tarsus Hastanesi’nin güncel teknolojiyi takip eden, deneyimli bir kadroyla hizmet veren bir sağlık kurumu olduğunu vurgulayan Dr. Öğretim Üyesi Zeynel Canoğulları, “Hizmet kalitesini artırma yönündeki çalışmalarımıza hiçbir şekilde ara vermiyoruz. Son 3 ayda özellikle hekim kadromuzda önemli gelişmelere imza attık. Nefroloji, yeni doğan, çocuk immünolojisi ve alerji hastalıkları, beyin ve sinir cerrahisi, kardiyoloji, kadın hastalıkları ve doğum, ortopedi, çocuk sağlığı, fizik tedavi ve rehabilitasyon, iç hastalıkları ve diş branşlarında yeni hekimlerimiz göreve başladı” dedi.

SPESİFİK BRANŞLAR
Genel Müdür Dr. Öğretim Üyesi Zeynel Canoğulları, Medical Park Tarsus Hastanesi’nde bulunan spesifik branşlar hakkında da bilgi verdi. Canoğulları, bazı spesifik branşları şöyle sıraladı: “Girişimsel radyoloji, tıbbi onkoloji, çocuk immünolojisi ve alerji hastalıkları, nefroloji, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları, mikrocerrahi, omuz cerrahi, artroskopik cerrahi, skolyoz, gastroenteroloji-ERCP (kolon kanseri tanı ve tedavisi), kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, üroloji (prostat ve penil protez ameliyatları-ESWL-greenlight, holmium lazer), beyin ve sinir cerrahisi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, obezite cerrahisi.

ÇARPICI OPERASYONLAR
Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Zeynel Canoğulları,  hastanede yapılan bazı çarpıcı operasyonları ise şöyle sıraladı: “Beyin kanamalarında, anjiyo ve stentle müdahale, bypass ameliyatlarında EVH (endoskopik yöntemle damar çıkarılması) tekniğinin uygulanması, çalışan kalpte by-pass, şemsiye yöntemiyle kalp deliğinin kapatılması, omurga eğriliklerinin giderilmesi (skolyoz), mide küçültme, diyabet cerrahisi, el bileğinden girilerek anjiyo yapılması, kapalı yöntem ameliyatlar, safra yolları taşlarının ameliyatsız alınması, mikroskopikspinalcerrahi ve endoskopik kafa tabanı cerrahisi uygulamaları, onkolojik cerrahi, uyku laboratuarı, mide balon uygulaması.”

KADRONUN YENİ İSİMLERİ
Genel Müdür Dr. Öğretim Üyesi Zeynel Canoğulları’nın verdiği bilgiye göre, Medical Park Tarsus Hastanesi’nde son 3 ayda göreve başlayan hekimler şunlar:
Nefroloji ve İç Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Mehmet Horoz
Yenidoğan Yoğun Bakım Uzm. Dr. Banu Mutlu Özyurt
Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Uzm. Dr. Murat Çapanoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzm. Op. Dr. Erdal Yayla
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzm. Op. Dr. Ayşe Hümeyra Yıldırım
Ortopedi Uzm. Op. Dr. Bülent Kılıç
Kardiyoloji Uzm. Dr. Eren Güçer
İç Hastalıkları Uzm. Dr. İlker Kırat
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Sait Uçan
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr. Ufuk Dokur
Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Günger Gökçe Şimşek

///////////////HABERİN KUTUS: 13 NUMARALI GURBETÇİ HASTA FOTOĞRAFI İÇİN///////////////
GURBETÇİ HASTA AMELİYAT EDİLDİ
Yeni hekimlerle kadrosunu bir kez daha güçlendiren Medical Park Tarsus Hastanesi, bölge insanının yanı sıra gurbetçi hastalara da hizmet vermeye devam ediyor. Bunlardan biri, geçtiğimiz haftalarda Almanya’dan gelen 78 yaşındaki Fatma Kılıboz oldu. Alman doktorlar bel daralması ve eğriliği ameliyatını ‘riskli’ buldukları için yapmayınca, Medical Park Tarsus Hastanesi’ne gelen gurbetçinin operasyonunu, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Erdal Yayla gerçekleştirdi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder