SELÇUK TOGO YAŞAM BOYU SPOR MERKEZİ TÖRENLE AÇILDITarsus Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesinde yapılan  Selçuk Togo Yaşam Boyu Spor Merkezi düzenlenen törenle açıldı.
Programda ilk olarak söz alan Tekke Mahallesi Muhtarı Cevdet Akkaya, mahalle olarak tarihi günlerden birini yaşadıklarını söyledi.
Muhtar Akkaya, “Biz büyük aileyiz diyerek yola çıkan ve göreve ilk geldiği günden bu güne kadar, kırmadan, dökmeden, ayrıştırmadan, birlik ve beraberlik içerisinde hizmet eden değerli başkanımıza bu tesisi bize kazandırdığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Daha sonra söz alan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Alkaş, “Daha öncede belediyemizin mahallemize birçok hizmetleri olmuştu. Bugün burada hizmet kervanına bir yenisi ekleniyor. Selçuk Togo Yaşam Boyu Spor Merkezimiz mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Spor barış ve kardeşliğin temelini oluşturur. Allah başkanımızdan razı olsun. Her zaman arkasındayız” ifadesini kullandı.
Tesise adını verilen ve Tarsus’un sevilen esnaflarından olan Selçuk Togo, “Şevket Can başkanımızla birlikte Tarsus’umuza yakışır birçok açılış yaptık. Bugünde açılışını yaptığımız yaşam boyu spor merkezine spor merkezine ismimi vererek beni onurlandırdınız. Başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve Tarsus Belediye başkanımız Şevket Can olmak üzere tüm belediye meclis üyelerine teşekkürü bir borç bilirim. Yaşam boyu spor merkezinin Tarsus’umuza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, her bölgenin ihtiyacına göre hizmet ürettiklerini söyledi.
Başkan Can, “Göreve geldiğimizden beri 39. Açılışımızı gerçekleştiriyoruz. Muhtarımız ve vatandaşlarımızın isteği üzerine cumhuriyet mahallesinde yaşam boyu spor merkezi açıyoruz. Sayın başkanımız Burhanettin Beyle yaptığımız istişare üzerine Selçuk Togo amcamızın ismini uygun gördük. Selçuk Togo ismi 1937 yılından beri vatandaşımıza hizmet eden Seher kırtasiye olarak anılır ama vatandaşımız tarafından Selçuk Togo olarak bilinir. Hayırsever bir vatandaşımız kıymetli bir büyüğümüz, şahsiyetiyle esnaflığıyla gerçekten isminin yaşatılmasından şahsım adına mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu vesileyle isminin konulmasına rıza gösterdiği için başta Selçuk Togo amcamıza ve desteklerinden ve hizmetlerinden dolayı Sayın Başkanımız Burhanettin Beye de şükranlarımı sunuyorum. Bu tesisimiz de şehrimize, mahallemize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
YILDA 4 MİLYONLUK ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ
Yılda 4 milyon TL’lik elektrik ürettiklerini kaydeden Başkan Can, “Bizler üretken belediyecilik anlayışımızla çalışıyoruz. Şu anda Tarsus Belediyesi kendi elektriğini üretmeye başladı. Bir yılda 4 milyonluk elektrik üreteceğiz. Şubat ayından itibaren faturamızı kesiyoruz.  Berdan projemizin bitmesi yakın. 20 trilyonluk olan projemiz ve inşallah bir kaç ay içinde açılışını gerçekleştireceğiz. 15bin kişilik gösteri merkezi inşaatımız son noktaya geldi. Yaklaşık maliyeti 15 milyon TL. Ekim veya kasım ayında vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Karma proje diye nitelendirdiğimiz 150 trilyonluk otel, konut, işyeri ve ofis projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Şu anda yüklenici firma kazı çalışmasına aşladı. İnşallah bu yıl içerisinde temelini atmayı planlıyoruz. Tarsus’umuza bağlı 129 tane köyümüzde bu güne kadar 70 köyümüzün parke çalışmasını gerçekleştirdik. 80 tane köyün de parkı bitti. Hedefimiz ocak ayına kadar parkesiz, parksız köy bırakmamak” dedi.
TALEPLER PROJELERİMİZİ ŞEKİLLENDİRİYOR
Başkan Can, “Şehrimizin içerisindeki 45 mahalleye hizmet götürüyoruz. Haftada bir açılış dedik bazen iki açılış birden gerçekleştireceğiz.  Muhtarlarımızla görüşerek hangi mahallenin isteği neyse onu gerçekleştiriyoruz. Cami isteyen mahallemize cami, taziye evi isteyen mahallemize taziye evi, yaşam boyu spor merkezi, isteyen mahallemize yaşam boyu spor merkezi, park isteyen mahallemize park, Pazar yeri isteyen mahallemize Pazar yeri, halı saha isteyen mahallemize de halı saha inşaatlarımızı yapıyoruz.  Kıymetli hemşerilerim, Sözüm vardı herkesi evlendireceğim demiştim. İnşallah 500 konutlu toplu konut projemiz hazır. Banka kredilerinin yüksek olması nedeniyle rölantide gidiyoruz. İnşallah hemşerilerimin duası ve desteğiyle TOKİ’den daha ucuz ve konforlu konut yaparak vatandaşlarımın hizmetine sunacağım. İnşallah bu yılın sonuna kadar 500 konutluk projemizin temelini artacağız” ifadesini kullandı.

OY VEREN VERMEYEN HERKES BİLİR Kİ, BİZ AYRIM YAPMAYIZ
Ayrım yapmadıklarını belirten Başkan Can, “Biz belediyeciliğin ne olduğunu biliyoruz. Çünkü benim işim mesleğim belediyecilik. 21 yıldır Tarsus belediyesinde çalışıyorum ve vatandaşlarımıza hizmet etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Belediyecilik dokunmaktır, hissetmektir, yaşamaktır. Belediyecilik ayrım yapmadan, ayırmadan, ötekileştirmeden bütün insanımızı kucaklamaktır. Biz mesai arkadaşlarımızla birlikte Tarsus’ta 336 bin insanımızın belediyesi olmak için çalıştık, sanıyorum bunu da başardık. Tarsus’ta yaşayan bütün insanlarımızın başkanıyız. Oy veren vermeyen herkes bilir ki Tarsus belediye başkanı ayrım yapmıyor, huzur ve kardeşlik için mücadele ediyor. Ülkemizin ve Tarsus’umuzun huzura ve kardeşliğe ihtiyacı var ve biz bunun bilincindeyiz. Birinci önceliğimiz budur. Göreve geldiğimizden beri şunu söyledim; biz dili, dini, ırkı, milleti, memleketi, partisi ne olursa olsun herkesin duası ve rızasını kazanmak için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.  Biz biriz birlikteyiz ve Tarsus’ta büyük bir aileyiz” dedi.
Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Tarsus’ta olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Tuna, “Böyle güzel bir tesisin açılışında sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Burhanettin başkanımız zamanından beri gelen hizmet altyapısına Şevket Başkanımızın da hizmetleriyle zaten çok köklü bir yaşam yeri olan Tarsus daha da güzelleşiyor. Gençleri spora özendirme ve gelecek nesillere iyi bir altyapı olan bu tesis Tarsus’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Çocukluğumuzdan bu tarafa Tarsus’ta yaşayan 400 bine yakın insanın tamamı Selçuk Togo adını bilir. Şehirdeki adres tarifleri Selçuk Togo’nun dükkanına göre yapılır. Bundan sonra bu mahallede de adresler Selçuk Togo Yaşam Boyu Spor Merkezine göre yapılacak. Bu inceliği gösteren benim Can kardeşim Şevket Can’a teşekkür ediyorum. Tarsus’un bütün değerlerine sahip çıkıyor. Tesisimiz mahallemize ve Tarsus’umuza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, “Selçuk Togo’nun nazarında çok hayırseverler var. Tarsus gibi bir nimetimiz var. Mersin gibi bir nimetimiz var ” dedi.
Protokol tören sonunda tesisin açılışını dualarla gerçekleştirdi. Tesisin gezilmesinin ardından mahalle çocuklarına hediyeler verildi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder