KILAVUZ:“PROVAKASYONLARA VE PROVAKATÖRLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’yı makamında ziyaret etti.
Başkan Tuna’nın 15 yıldır Toroslar Belediyesi’nde yaptığı hizmetlerin kamuoyu tarafından takdirle karşılandığını ifade eden Kılavuz, 31 Mart’ta Başkan Tuna’yı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.
Ziyarette; MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, Ülkü Ocakları Toroslar İlçe Başkanı Ömer Sıddık Narin, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları da hazır bulundu.

“Gece uyumayacağız, gündüz yorulmayacağız”

Herkesi birlik ve beraberliğe davet eden Kılavuz, Mersin halkına hizmet etmek için çalışmalarını olağanüstü şekilde sürdüreceklerini kaydederek: “Herhangi bir şekilde fitneye, fesata, ayrılığa fırsat vermeyeceğiz. Omuz omuza, gönül gönüle ve el ele davamızın muzaffer olması, teşkilatlarımızın yüzünün gülmesi ve en önemlisi Mersinli vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışmalarımızı olağanüstü şekilde devam ettirmek zorundayız. Burada herkese her zamankinden daha fazla sorumluluk düşmektedir” dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından bu dönem Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiğini vurgulayan Kılavuz, huzursuzluk ve düzen bozmaya yönelik hareketleri yapmaya kimsenin hakkı ve haddinin olmadığının altını çizdi. Kılavuz: “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi takdir buyurmuştur. Dolayısıyla bunun dışında her hangi bir huzursuzluğa ve düzeni bozmaya kimsenin hakkı ve haddi yoktur. Burada bir vazife vardır. Mersin’de 13 ilçemiz ve Büyükşehir Belediyemiz var. İnşallah hepsini kazanma amacıyla yola çıktık” dedi.

“Üzerimize düşeni yapmak için hazırız”

Hiç kimsenin ülkücü hareketin inandığı ve uğruna şehitler verdiği davanın üzerinde olmadığını belirten Kılavuz, kimsenin kerameti kendisinde aramaması gerektiğini vurgulayarak: “Şehitlerimizin makamının üzerinde yani Allah davası olarak başımızı koyduğumuz davanın üzerinde hiçbir fani yoktur. Yani hiç kimsenin kendisini benim benim diye adlandırmasına gerek yoktur. Biz hiçbir şeyiz, esas olan davamızdır, hikmeti olan davamızdır. Dolayısıyla bu yönde de kimse kendisinde bir keramet aramamalı. Biz inanıyoruz ve inşallah güveniyoruz teşkilatlarımızın sağduyusu, gayreti ve kararlılığıyla inşallah 31 Mart’ta Sayın Hamit Tuna Bey’in inşallah Büyükşehir Belediye Başkanlığını hep birlikte büyük bir gurur ve onurla göreceğimizi inanıyoruz. Ben tekraren tebrik ediyorum. Biz bize düşeni gerçekleştirmek adına her şeyimizle hazır olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” dedi.


Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a da 25 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, provakasyonlara ve provakatörlere fırsat verilmemesi gerektiğini ifade ederek: “Tabi şu an görevinin başında bir Belediye Başkanımız var. Gerek Tarsus gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlıkları döneminde yapmış oldukları hizmetlerden ötürü Allah razı olsun. Herkese yakışan yüksek bir sorumluluk duygusuyla hareket etmektir. Bunun dışında bir takım provakasyonlara, bir takım provakatörlere fırsat verdirmemek gerekir. Herkes bir takım meselelere karşı çok olgun ve duyarlı olmalı. Bizim beyimiz, liderimiz, büyüğümüz bir karar vermiş, bu karar bizim başımızın üstünedir. Dolayısıyla liderimizin kararının üstünde hiçbir şeyi de tanımayız, kabul etmeyiz. Bizim lider, teşkilat ve doktrin şeklinde bir kutup yıldızımız var. Bunun ötesinde bir şeyi kabul etmeyi doğru bulmayız. Allah hayırlı eylesin. Teşkilatımız adına bütün gücümüzle son nefesimize kadar çarpışacağız, çalışacağız ve inşallah başaracağız” dedi.

Başkan Tuna: “Teşkilatım nerede işaret ederse orada dururum”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ise, teşkilatın kendisini nerede işaret ederse orada durduğunu ifade ederek: “Bugüne kadar hep insanların gönlünü almaya çalıştık. İnşallah bu gönül alma seferberliğimiz bundan sonra ki süreçte de devam edecektir. Ben her zaman teşkilatım beni nerede işaret ederse orada dururum. 2014 seçimlerinde aday adayıydık. O zamanda Sayın Genel Başkanımıza aday adaylığı müracaatı ve iznini almak için gittiğimde aynı şeyi ifade etmiştim” dedi.

“İnsanlarımız bizi sahipleniyor”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı görevinin verilmesinin ardından seçim çalışmalarına başladıkları 12 günlük süreç içerisinde insanların kendisini sahiplendiğini gördüğünü kaydeden Başkan Tuna: “Bu görev o dönemde değil, bu dönemde hem de ağır bir yük şeklinde sırtımıza yüklendi. Bu görevin altında ezilmemek adına teşkilatlarımız başta olmak üzere bütün dava arkadaşlarımız sağolsunlar omuz verdiler. Yola çıktığımız 12 günlük süreçte Mersin’i gezdik, dolaştık ve gezmeye de devam ediyoruz. Hakikaten bir silkiniş, insanların bizi bir sahiplenme olgusunu gördük ve gözlemledik. İnşallah herkes omuzunu attığında yükümüz çok hafifleyecektir” dedi.

“Mersin’i Dünya Kenti yapacak donanıma sahibiz”

Mersin’de yaşayan herkesin problemini bildiklerini ve milletle birlikte aynı derdi çektiklerinin altını çizen Başkan Tuna, 31 Mart’ta kendilerine görev verilmesi halinde Mersin’i dünya kenti yapacak bilgi birikimi ve donanıma sahip olduklarını vurguladı. Başkan Tuna: “Tabiki başta var olan Büyükşehir Belediyemizi sabitte tutmak şartı ile geçen dönem 13+1 demiştik, 8+1 olmuştu bu dönem inşallah 13+1 hedefini yeniden takip edeceğiz. Bu iddiamıza ve idealimize ulaşmak için gece gündüz çalışacağız. Doğduğumuz kentte insanların yaşadığı her türlü problemi biliyoruz. Millet ortalaması yaşantımızla milletle birlikte aynı derdi çekiyoruz. Dolayısıyla derdi bilen derman olma konusunda daha önde olan insandır. Bu yönümüzle de bu kenti sadece ulusal bazda değil, uluslararası düzeyde Dünya Kenti Mersin yapabilecek donanımımız var Allah’a şükür. Yeter ki yetki ve sorumluluk bize verilsin. İnşallah bu güzel teveccühün karşılığını biz de insanlarımıza hizmet olarak yansıtacağız” dedi.0 Yorumlar

Yorum Gönder