BAŞKAN TUNA; “EL BİRLİĞİYLE KENTİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, adaylığı ile ilgili istişarede bulunmak üzere Teşkilatve Sivil Toplum Kuruluşlarına gerçekleştirdiği ziyaretlerini sürdürüyor.Başkan Tuna, bu kapsamda Mersin Gazeteciler Cemiyeti, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Mersin Baro Başkanlığı ve MHP Yenişehir İlçe Teşkilatına ziyaretlerde bulundu.
İlk olarak Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Tuna; “Bu kent hepimizin. Bu kente el birliğiyle sahip çıkacağız” dedi.
Katılımlarından dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Hamit Tuna, 15 yıllık Belediye Başkanlığı süresince ‘Ben yaptım oldu’ mantığı ile değil birlikte yönetişim anlayışı içerisinde hizmet ürettiklerini, kurum ve kuruluşlarla diyaloglu çalışmaya da önem verdiklerini söyledi. Başkan Tuna; “Hayata geçirdiğimiz hizmet ve projelerimizin gerek kamuoyuna duyurulmasında gerekse kamuoyunun taleplerinin bize iletilmesinde basın mensuplarımız önemli bir köprü görevi üstlenmektedir.Her zaman birlikte olduğumuz siz değerli basın mensuplarımızı ziyaret etmek, halleşmek istedik.Hoyratça olmayan bizi doğru yöne sevk edecek, çalışma yol haritamıza katkıda bulunacak her türlü eleştiriye açığız.Biz göreve geldiğimiz günden bugüne ben yaptım oldu mantığı ile değil hizmetlerimizi milletimizle birlikte hayata geçirdik.Bölge insanımızın yaşam kalitesini yükseltmek için çalıştık.Vatandaşlarımızın istemediği bir projeyi gerçekleştirmedik.Allah’ın bütün güzelliklerini içinde barından bu kenti seviyoruz.Bu kentin daha güzel olmasını istiyoruz.2004 yılında Belediye Başkanı olduğum zaman şu iddiayı ortaya koymuştuk.Hasımları hısım yapacağız.Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir ülkenin kalkınması da şehirlerin kalkınmasıyla mümkündür.Bu kentin problemlerini biliyoruz.Bugüne kadar millet ortalamasında bir yaşamımız oldu.Vatandaşlarımızın, dertlerinde, sevinçlerinde ve mutluluklarında hep yanında olduk.Onun için vatandaşlarımızın derdini doğru tanımlayabiliyorsanız doğru çözümler üretmek mümkün. Belediyecilik anlamında formülümüzde;  ilgi, bilgi ve takip. İşlerinizle ilgili ve bilgili olacaksınız ve doğru takip edeceksiniz. Bu üçünü bir araya getirdiğinizde başarılı olmamak mümkün değil. Takip eden yanımızla kentimizin coğrafyasına çok hakimiz. Bu kent, kentin sokaklarını arşınlayanlarındır. Bu kent hepimizin. Hep birlikte, el birliğiyle sahip çıkacağız” dedi.
         

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri de Başkan Tuna’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığının hayırlı olmasını dilediler.

‘Üreten ve İstihdam yaratan Esnaf ve Sanatkarımız Bizim İçin Çok Değerlidir”

Başkan Tuna daha sonra,Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (ESOB) ziyaret etti. Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüşen Başkan Tuna, esnafın sorunlarını yakından takip ettiklerini ve bu sorunların çözümü noktasında ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi.
Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer de MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya esnafa olan ilgisi ve nazik ziyaretinden dolayı teşekkürlerini ileterek, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde başarı dileklerini iletti. 
Siyasi gelişmelerle ilgili istişarelerine Mersin Baro Başkanlığı’nı ziyaret ederek devam Başkan Tuna, Baro Başkanı Avukat Bilgin Yeşilboğaz ve Yönetimi Kurulu Üyeleriyle görüştü.Yeşilboğaz da Başkan Tuna’ya hayırlı olsun  temennisinde bulunarak, nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Tuna’dan MHP Yenişehir İlçe Teşkilatına ziyaret

Daha sonra MHP Yenişehir İlçe Teşkilatını da ziyaret eden Başkan Hamit Tuna, İlçe Başkanı Umut Topal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın Kolları ve partililerle bir araya gelerek, belediyecilik hizmetlerini ve adaylığı ile ilgili gelişmeleri anlattı.
Başkan Tuna, kendilerini yoğun ilgiyle karşılayan İlçe Teşkilatına teşekkür ederek; “Teşkilatlarımızın varlığı, destekleri ve gayretleri bizim için çok önemlidir. Mersinimiz için el ele vererek, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
İlçe Başkanı Umut Topal da Başkan Tuna’nın Büyükşehir adaylığını tebrik ederek; “Sayın Başkanımızı İlçe Teşkilatımızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Başkanımızın halkımızdan aldığı teveccühü ile inşallah hep beraber çalışarak, zaferimizi sandığa yansıtacağız” dedi. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder