BAŞKAN CAN, “GENÇLERİMİZİ SPORLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYORUZ”Tarsus Belediyesi tarafından Şahin Mahallesi’nde yaptırılan halı saha törenle hizmete açıldı.
Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.
Programda ilk olarak söz alan Şahin Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın, hizmetler için teşekkür etti.
Muhtar Aydın, “Belediyemizin mahallemize birçok hizmeti bulunmaktadır. Bugün burada hizmet kervanına bir yenisi eklenmektedir. En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Spor birlik ve kardeşliğin temelini oluşturur. Toplumun birleştirici simgelerinden biridir. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutar. Hiçbir ayrım yapmadan bizlere hizmetlerini sunan Tarsus Belediye Başkanımız sayın Şevket Can’a ve Mersin Büyükşehir belediye başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Göreve geldikleri günden itibaren 40 hizmetin açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, hemşehrilerinin duası ve desteğiyle yıl sonuna kadar her hafta bir açılış yada temel atma yapacakları söyledi.
Tarsus’un her sokağında her caddesinde alın teri ve imzası olduğunu belirten Belediye Başkanı Şevket Can, “2004 yılında altyapı çalışmasından dolayı bu mahallemize cenaze arabası sokaklara giremiyordu. Gerçekten bu mahallemizde iğneyle kuyu kazar gibi bu günlere geldik. Bu mahallemize de şehrimize de birçok hizmeti olan değerli Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz’a şükranlarımızı sunuyoruz. Kıymetli hemşerilerim bizim çalışmakla ilgili bir sıkıntımız yok. Çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapamazsın der atasözünde. Biz bu işin çıraklığından geliyoruz. 21 yıldır Tarsus’umuzda her sokakta her caddede alın terim ve imzam var. Ayrım yapmadan, ayırmadan, dili, dini, ırkı, milleti, memleketi, partisi ne olursa olsun Rabbimin rızasını kazanmak için çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim. Bütün hemşerilerimizin belediye başkanıyım, Tarsus’umuzda yaşayan 336 bin insanımızın belediye başkanıyım. Bizi sevse de sevmese de, bize oy verse de vermese de, şehrimizdeki bütün insanlarımızın belediye başkanı olmak için çalıştık, Rabbimin izniyle de çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü kıymetli hemşerilerim biz ayrım yapmadan hizmet yaptık. Çünkü biz birlik dedik, beraberlik dedik, kardeşlik dedik, hizmet dedik gündüz yorulmadan gece uyumadan şehrimizde var gücümüzle çalıştık. Ötekileştirmedik, şehrimizde yaşayan insanlarımızın birinin dahi burnu bile kanamasın diye çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bizim gidebilecek bir ülkemiz yok. Bizim de bu ülkeden asla ve asla gitmeye niyetimiz yok. Dün de birlikte yaşadık, bugün de birlikte yaşıyoruz, Allah’ın izniyle yarın da birlikte yaşayamaya devam edeceğiz’ ifadesini kullandı.

GÖREVİMİZ ÇOCUKLARIMIZA, GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK
Gençleri sporla buluşturmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Can, “Bizim hemşerilerimizden tek bir ricamız var. Huzurumuzu ve kardeşliğimizi hiç kimseye bozdurmayacağız. Biz evlatlarımızın daha güzel bir gelecekte yaşamaları için mücadele ediyoruz. Onun için hepimize görev düşüyor, hepimiz çocuklarımıza sahip çıkacağız, gençlerimize sahip çıkacağız. Bizim acımız bir, sevincimiz bir, az önce Cuma namazını birlikte eda ettik. Yönümüz kıble, dinimiz bir, Allah’ımız bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir, bayrağımız bir. Aynı şehirde yaşıyoruz onun için biz biriz, birlikteyiz, Allah’ın izniyle de bizim birlikteliğimizi hiç kimse bozamayacak. Bizim görevimiz sadece yol yapmak, park yapmak değil, gençlerimize sahip çıkmaktır. Yanlış düşünen gençlerimize sahip çıkmaktır. Çünkü Şevket Can o çocukların da, gençlerimiz de belediye başkanı. Allah şahidimdir hiç birinizin burnu kanamaması için çalışıyorum, kardeş kavgası çıkmaması için çalışıyorum. Bu hizmet yolculuğunda Seçim sürecinde Rabbime şöyle dua ediyorum hakkımda hayırlıysa bu görevi bana nasip et. Ayrım yapmadan ayırmadan çalıştıysam hemşerilerim sizin çocuğunuz sizin evladınız Şevket Can’a da sahip çıkmanızı hepinizden rica ediyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle halı sahamız hemşerilerimize hayırlı olsun. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından kesilen kurbanlarla birlikte açılış kurdelesi kesildi.
Program sonunda Başkan Can, mahalle çocuklarına futbol topu dağıttı.


0 Yorumlar

Yorum Gönder