EGE'DEN VEDA AÇIKLAMASI GELDİTarsus İdmanyurdu  Kulübü Başkanı  Önder Ege ‘ 5 Temmuz’da toplanacak olan TİY Olağan Kongresinde başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.
Ege, yaptığı  açıklamada şunları söyledi: ‘ Bu kararı neden aldığım konusunda, ilgili ilgisiz pek çok yorum yapıldı. Bu güne kadar bu konuda her hangi bir açıklama yapma gereği duymadım. Görünen odur ki bu konuda kamuoyunun ilgisi devam etmektedir. Bu nedenle kısa bir açıklama yapmayı faydalı görüyorum.
              Yol arkadaşı iyi gününde ve kötü gününde yanında olandır. Sıcak bir el, bir kucaklaşma, samimi bir yürektir, yol arkadaşı. Her şey para değildir. Biz ne yazık ki bu yolda hep yalnız kaldık. Yol arkadaşı bildiklerimiz, kötü günümüzde yanımızda olmadığı gibi, iyi günümüzde de değillerdi. Ayrıca yaşanılan bazı görüş ayrılıkları gittikçe derinleşmişti. Bu ileride verimli bir çalışma ortamı oluşmasını engelleyebilirdi. Bundan dolayı takım zarar görebilirdi. TİY çıkarlarını gözetmek durumdaydık. Hal böyle olunca, yönetim kurulunu topladık ve toplantıya katılan tüm arkadaşların müşterek kararı ile aday olmamaya karar verdik. Aday olmamaya karar verdikten sonra yaşanılan süreci ise burada açıklamak istemiyorum. Ancak, şahsımızla ilgili nezaket sınırlarını aşan, tutum ve davranışları asla unutmak mümkün değildir.
               Unutulmamalıdır ki, tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen, biz her zaman dik durduk. TİY taraftarını sevindirecek bir netice almak için, maddi ve manevi büyük fedakârlıklar yaptık. Ateşten gömlek giymiştik, bunun gereğini yaptık. Şampiyon olarak TİY camiasına emaneti teslim ediyoruz. Böylece bize güvenip, bu göreve getiren Sayın Şevket Can’a ve kongrede oy veren delegasyona ne kadar isabetli bir karar aldıklarını göstermiş olduk. Allah’a şükürler olsun. Şimdi taraftarın arasına gönül rahatlığı ile dönebiliriz.
                İki yıllık başkanlık dönemimizde, bizlere maddi ve manevi destek olan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kocamaz, Tarsus Belediye Başkanı Sayın Can ve Korsanlar başta olmak üzere tüm taraftara, yönetici, futbolcu, teknik heyet ile personeline ayrıca Adana, Mersin ve Tarsus Spor Basınına sonsuz teşekkürler. Kongrede yarışacak olan adaylara başarılar. Umarım iki kişi bağırınca kaçıp giden ve bir daha hiçbir maçımıza gelmeyen değil de, cesur, yürekli bir başkan seçilir. Çünkü bu iş, yürek işidir, hesapsız kitapsız sevgi işidir, gemiyi terk etmeyenlerin işidir, akıntıya karşı kürek çekenlerin işidir, bizim gibi “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” diyenlerin işidir.
Ve her zaman söylediğimiz gibi, “BAŞARI HERKESİN BAŞARISIZLIK BENİMDİR”

0 Yorumlar

Yorum Gönder