15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜNÜNDE TARSUS’TA HALK MEYDANLARA İNDİTarsus’ta "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik  Günü" dolayısıyla Tarsus’ta düzenlenen
Programa halk büyük ilgi gösterdi.

 15 Temmuz Pazar günü saat  11.30’da ilk olarak şehitlik ziyaret edilerek,  Yasin-i şerif okundu.
Ardından Şehitishak mahallesindeki Lütfiye  Ercan Camiinde şehitlerin ruhlarına ithafen  Kur'an-ı Kerim okunacak  mevlid okundu..

Tarsus’ta "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik  Günü" dolayısıyla Tarsus’ta düzenlenecek akşam saat 20.30’da ise Cumhuriyet meydanından başlayıp, Hükümet konağı önünde son bulacak olan ‘’Demokrasi ve Milli Birlik Günü’’ yürüyüşü yapıldı.

Programa Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye başkanı Şevket Can,  Garnizon Komutanı, İlçe Jandarma Komutanı, Tarsus Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı,  Müftü Hayri Erenay, Ak Parti ilçe başkanı İbrahim Gül, MHP ilçe başkkanı  Ertuğrul Bodur,  Bazı STK başkanları,  Şehit Aile ve Yakınlarının Katıldı. Burada Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Kuran’ı Kerim Tilaveti, Müftü Hayri Erenay’ın konuşması ve hatim duası, Belediye başkanı Şevket Can’ın konuşması, Kaymakam Yüksel Ünal’ın konuşması dinlendi.
Ardından , spor müsabakalarında dereceye girenlere ödüllerin verilmesi,2 öğrencinin şiir okuması,yerel sanatçılardan kahramanlık türküleri, Mesleki Eğitim merkezi semazen gösterisi, Tarsus müftülüğü Tasavvuf grubunun  ilahi okuması, Şehit Ömer Halisdemir adına yazılan ‘’30 kuş’’isimli şiirin okunması ile devam etti.
00.13-00:30 saatleri arasında ilçelerdeki tüm camilerde sela okunması ile etkinlik sbaha kadar Demokrasi nöbeti tutnlarca sürüdürüldü.

ŞEHİTLİKTE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde 15 Temmuz Şehit ve Gazilerini Anma Programı nda Tarsus Şehitliğinde duygusal anlar yaşandı.
Şehitlikteki Programa Tarsus Kaymakamı, Garnizon Komutanı, İlçe Jandarma Komutanımız Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı İlçe Milli Eğitim Müdürü, Müftülüğümüzün Değerli Hocaları Şehit Aile ve Yakınlarının Katılımı ile Gerçekleşti.
Şehitlerin kabrine çiçekler konulup dualar edildi.
Allah Şehit ve Gazilerimize Rahmeti ile Muamele Eylesin


0 Yorumlar

Yorum Gönder