KADİR GECESİ’NDE ORUÇLAR TARSUS’TA AÇILDIMersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kadir Gecesi’nde orucunu Tarsuslu hemşerileri ile birlikte açtı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak sürdürülen ilçe iftarlarının bir sonraki durağı Tarsus oldu. Ramazan Ayı’nın 26’ncı gününde Turgut İçgören İlk ve Ortaokulu’nda kurulan uçsuz bucaksız iftar sofralarında buluşan Tarsuslular dualar ve okunan ezanlar eşliğinde oruçlarını açtı.
Tarsus’ta düzenlenen iftar yemeğinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, MHP Mersin Milletvekilleri Oktay Öztürk ile Baki Şimşek, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Tarsus Ülkü Ocağı Başkanı Emre Bircan, MHP Mersin Milletvekili Adayları, meclis üyeleri ve binlerce Tarsuslu oruçlarını hep birlikte açtı.

Başkan Kocamaz: “Daha yürüyecek çok yolumuz var”
Okul bahçesinde Tarsuslu hemşerileri ile sohbet edip, selamlaşan ve tek tek vatandaşların Ramazan-ı Şerifi ile Kadir Gecesi’ni kutlayan Başkan Kocamaz, “Ramazan’ın feyzinden, bereketinden inşallah hep birlikte faydalandık. Ramazan oruç ayı, Ramazan bereket ayı, Ramazan birleşme, bütünleşme, kaynaşma ayı. Ramazan saygı ve sevginin doruğa tırmandığı çok özel bir ay. Hepsinden önemlisi de tokun açın halinden anladığı ve paylaşımın yükseldiği çok özel bir ay” dedi.
24 yıldır kentte hizmet verdiklerini ve vermeye de devam ettiklerini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Ben 24 yıldır sizlerle beraber kentimize hizmet vermeye çalışıyoruz. 4 yıldır da sevgili kardeşim Şevket Bey Tarsus’ta sizlere hizmet vermeye çalışıyor. Gerçekten görev yaptığımız bu 24 yıllık süre içerisinde sizlerle hep kaynaştık, hep bütünleştik ve bu yolu hep birlikte yürüdük. İnşallah gelecekte hem Tarsus’umuz hem Mersin’imiz bütün ilçeleriyle birlikte tüm ilimiz hak ettiği değeri bulacak, hak ettiğiyere inşallah gelecektir. Önemli olan birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Barış sevgi ve kardeşliğimiz daim olsun. Birbirimize, ülkemize, bayrağımıza sahip çıkalım. Ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen hainlere fırsat vermeyelim. Yeterince içten ve dıştan bu ülkeyi bölmek isteyen hainler mevcut. İnşallah bizler saflarımızı sıklaştırdığımız sürece o hainler bu topraklardaAllah’ın izniyle vücut bulamayacaktır. Biz sizlere güveniyoruz. 24 yıldır. Bu yolu birlikte yürüdük, daha yapacak, daha yürüyecek çok yolumuz var”şeklinde konuştu.
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de tüm Tarsusluların Kadir Gecesini kutlayarak, “Cenab-ı Allah inşallah hem Kadir Gecesi, hem de önümüzdeki hafta kutlayacak olduğumuz Ramazan Bayramı ile beraber ülkemize birlik, beraberlik ve kardeşliğin gelmesini temenni ediyorum. Burhanettin Başkanımıza da bugün hem mahallemize yapmış olduğu cami ile ilgili olarak, hem de bugün vermiş olduğu iftarla ilgili olarak, Anıt Mahallesi sakinleri adına ve bütün Tarsus halkı adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ise “Sayın Başkanımız Burhanettin Bey 1994 yılından bu güne kadar 20 yıl Tarsus’umuzda, şu anda da 4 yıldır Adana’dan Antalya’ya kadar uzanan Mersin il sınırına hizmet ediyor. Sayın Başkanımız bu iftar programını Tarsus’umuzda başlattığı günden bu güne kadar 24 yıldır Tarsus’umuzda iftar programları düzenleniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra Kadir Gecesi, Tarsus’umuzda iftar programı veriyor ve bugün de mübarek Kadir Gecesi. Hepinizin Kadir Gecesi mübarek olsun. Mübarek Ramazan Bayramı da şimdiden hepimize kutlu olsun” diye belirtti.
Konuşmaların ardından Anıt Mahalle Muhtarı Mustafa Naci Güllü tarafından, Başkan Kocamaz’a annesi Hacı Lütfiye Kocamaz’ın fotoğrafının yer aldığı el yapımı bir tablo hediye edildi.
İftar programında hep birlikte oruçlarını açan Tarsuslular, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iftar etkinlikleri ile de güzel bir akşam yaşadı. Sezai Yeşilyurt Yunus Emre’yi canlandırdığı programda seslendirdiği Yunus Emre şiirleri Tarsuslulardan büyük ilgi gördü. Sezai Yeşilyurt’un ardından sahne alan Kaya Kuzucu ve Âşık Sefaide verdikleri konser ile Tarsuslulara müzik ziyafeti verdi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder