TARSUS’UN KADERİ DEĞİŞİYOR, TARSUS ÜNİVERSİTESİNE KAVUŞUYORAK Parti Tarsus ilçe teşkilatı, Tarsus Üniversitesi kurulması kararının ardından düzenlediği etkinlikte vatandaşlara gül dağıttı.
İlçe Başkanı İbrahim Gül ve yönetim kurulu üyeleri, Milletvekili aday adayları, Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarının da katıldığı Yarenlik alanındaki etkinlikte vatandaşlara gül dağıtımının ardından konuşan ilçe başkanı İbrahim Gül, “Tarsus önümüzdeki süreçte eğitim ve kültür kenti olarak anılacak. Tarsus Üniversitesi ve Çukurova havalimanı, lojistik köy, Tarsus-kazanlı Turizm bölgesi ve diğer yatırımlarıyla Türkiye’nin cazibe merkezi olacak” dedi.
Gül yaptığı açıklamada ‘’55 ilden büyük olan Tarsus artık hak ettiği üniversitesine kavuştu, Tarsus tarihi bir dönüşüm gerçekleşiyor, adete kaderi değişiyor.
Türkiye’de 20 tane yeni üniversite kurulması meclisten kabul edilip geçtikten sonra bugün 18 Mayıs Cuma günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Tarsus üniversitesinin içinde bulunduğu üniversite kurulma kararı imzalandı. Artık Tarsus üniversitesi kuruldu.
 TARSUS’UMUZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN.
Tarsus’ta fakülte olarak eğitim fakültesi, teknoloji fakültesi, havacılık fakültesi, işletme yüksekokulu ve meslek yüksekokulu olarak toplamda 2.206 öğrencisiyle birlikte Tarsus üniversitesine devredilecektir.
Tarsus üniversitesinin kurulup hayata geçmesi ile birlikte binlerce öğrenci Tarsus’ta eğitim alacak.
Tarsus artık hak ettiği üniversitesine kavuştu.
Artık bizimde bir üniversitemiz var.
Tarsuslu olan çocuklarımız artık Tarsus üniversitesinde okuyacak
Tarsus eğitim ve kültür merkezi olacak.
Tarsus ekonomisi öğrencilerin Tarsus’a gelmesiyle canlanacak.
Tarsus hak ettiği yere gelecek.
Biz Ak Parti olarak Tarsus’a ne söz vermişsek bir bir gerçekleştiriyoruz.
Tarsus devlet hastanesi temelini attık kazı çalışmaları devam ediyor.
Çukurova havaalanı yapımı hızla devam ediyor.
Tarsus Çamlıyayla arası yol devam ediyor.
Sahil bandı yolu devam ediyor.
Pamukluk barajı devam ediyor.
Tarsus müze binası devam ediyor.
Tren yolu alt geçit çalışmaları devam ediyor.
Tarsus’a üniversitenin kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’a, milletvekillerimiz Ali Cumhur Taşkın, Hacı Özkan ve Yılmaz Tezcan’a teşekkür ediyoruz.
Tarsus üniversitesi Tarsus’umuza hayırlı olsun. Bugünü Tarsus’un tarihine not olarak düşüyoruz.’’


0 Yorumlar

Yorum Gönder