“KADRO MÜCADELEMİZ SÜRECEK”Hizmet İş Sendikası Tarsus Şube Başkanı Hüseyin Gün, “Kamuoyu şunu bilmelidir ki; KİT’lerde ve Şehir Hastanelerinde çalışan taşeron işçilerimizin haklarını elde etmesi ve sorunlarının çözümü yolunda mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.” dedi.
Hüseyin Gün, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan sendika üyelerini ziyaret etti. Büyük ilgiyle karşılanan Gün, işçilerle kadro ve sendikal konularında sohbet etti. Bazı işçiler, kadro aldıklarından dolayı Başkan Gün’e lokum ikram etti.
TAŞERON SORUNUNDA ZORU BAŞARDIK
Hüseyin Gün, 696 Sayılı KHK düzenlemesi ile gerçekleştirilen taşeron işçilerin 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle kadroya alınması hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Verilen büyük mücadeleler sonucunda, taşeron emekçi arkadaşlarımız kadrolarına kavuşmuş bulunmaktadır. Taşeron sorununda zoru başardık. Taşeron çalışanların ve üyelerimizin kadroları hayırlı olsun. Taşeron emekçisi kardeşlerimizin devlet tarafından istihdam edilerek kadroya alınmaları, iş barışı ve iş verimliliğine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Bu süreçte bizimle birlikte yürüyen, bize inanan ve güvenen tüm taşeron emekçilerimize kadrolarının hayırlı olmasını diliyor, aileleriyle aydınlık ve bereketli yarınlar diliyoruz.”
MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK
Hüseyin Gün, kadro kapsamı dışında kalan tüm emekçilerin kadroya geçirilmesi için kararlılıkla mücadele ettiklerine dikkat çekerek, “HAK-İŞ Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası olarak taşeron işçilerin tamamı diye yola çıktık. Hükümetimiz gelinen noktada bazı konularda kapsamı genişletirken, KİT’ler gibi bir konuda beklenmedik bir kısıtlamaya gitti. Kamuoyu şunu bilmelidir ki; KİT’lerde ve Şehir Hastanelerinde çalışan taşeron işçilerimizin haklarını elde etmesi ve sorunlarının çözümü yolunda mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Kapsam dışında kalarak kadroya geçirilemeyen arkadaşlarımızın, durumlarının tekrar değerlendirilerek kadroya geçirilmesini talep ve temenni ediyoruz.” dedi.
ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR
Bir milyona yakın taşeron işçisinin kamuya alındığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Gün, “Bazı aksaklıklara rağmen fotoğrafın büyüğüne bakmak gerektir. Hükümetimiz, 1 milyona yakın kamu işçisini kadroya aldı. Başbakanlığı döneminde çıkardığı yasayla taşeron çalışanlarının örgütlenme ve toplu sözleşme haklarınısağlayan, bugün de yüz binlerce işçiye kadro müjdesinin mimarı büyük Türkiye'nin lideri Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Bu sonucun elde edilmesinde olağanüstü bir gayretle elinden geleni yapan ve çalışanların yanında duran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu'na, taşeron mücadelesinin öncüsü onurlu ve ilkeli sendikacılığın lideri Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, emeği geçen herkese, çalışma yaşamı ve ülkemiz adına içtenlikle teşekkür ediyoruz.”0 Yorumlar

Yorum Gönder